Zpráva o hospodaření školy za první pololetí kalendářního roku 2012

Jako každý rok odesílá škola svému zřizovateli zprávu plnění hlavních úkolů a zprávu o hospodaření. Zpráva se zpracovává za první pololetí kalendářního roku a škola ji odesílá do 31. července příslušného kalendářního roku.

Ze zprávy, která je zařazena mezi evaluační dokumenty, je patrné, že hospodaření školy se nedaří udržet v černých číslech. Důvodem je zejména velmi nízký objem finančních prostředků poskytnutý škole na tzv. přímé ONIV, z nichž škola hradí učebnice, učební pomůcky, cestovní náhrady, ale nově i náhrady za nemoc za první 3 týdny nemoci zaměstnance. Přímé ONIV a mzdy poskytuje školám stát.

K dosti drastickým úsporným opatřením došlo i ve mzdové oblasti. Aby škola „vyšla“ s ročním přídělem na mzdy, musel ředitel školy pokrátit osobní hodnocení učitelů a snížit dělení hodin. Díky pomoci Rodičovského sdružení a Nadačního fondu se podaří mzdový limit dodržet.

Podobný problém se týká i provozních prostředků, jejichž objem je i pro rok 2012 zřizovatelem nastaven neudržitelně nízko. Přestože škola neprovádí téměř žádnou údržbu, nepořizuje žádný inventář, je i v této oblasti rozpočet školy pro zbývající část roku 2012 kritický. Propad zvyšuje i neposkytování prostředků na odpisy.

Ke stažení
ikonaVZ - hospodaření - 30-6-2012
ikonaVZ - hospodaření - přílohy

Aktuální informace

17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.