Zpráva o hospodaření školy za první pololetí kalendářního roku 2012

Jako každý rok odesílá škola svému zřizovateli zprávu plnění hlavních úkolů a zprávu o hospodaření. Zpráva se zpracovává za první pololetí kalendářního roku a škola ji odesílá do 31. července příslušného kalendářního roku.

Ze zprávy, která je zařazena mezi evaluační dokumenty, je patrné, že hospodaření školy se nedaří udržet v černých číslech. Důvodem je zejména velmi nízký objem finančních prostředků poskytnutý škole na tzv. přímé ONIV, z nichž škola hradí učebnice, učební pomůcky, cestovní náhrady, ale nově i náhrady za nemoc za první 3 týdny nemoci zaměstnance. Přímé ONIV a mzdy poskytuje školám stát.

K dosti drastickým úsporným opatřením došlo i ve mzdové oblasti. Aby škola „vyšla“ s ročním přídělem na mzdy, musel ředitel školy pokrátit osobní hodnocení učitelů a snížit dělení hodin. Díky pomoci Rodičovského sdružení a Nadačního fondu se podaří mzdový limit dodržet.

Podobný problém se týká i provozních prostředků, jejichž objem je i pro rok 2012 zřizovatelem nastaven neudržitelně nízko. Přestože škola neprovádí téměř žádnou údržbu, nepořizuje žádný inventář, je i v této oblasti rozpočet školy pro zbývající část roku 2012 kritický. Propad zvyšuje i neposkytování prostředků na odpisy.

Ke stažení
ikonaVZ - hospodaření - 30-6-2012
ikonaVZ - hospodaření - přílohy

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

škpt. Jindřich Šilhánek

Škpt. pěchoty Jindřich Šilhánek (24. 2. 1898-9. 5. 1945), voják, legionář, odbojář za 2. světové války, maturoval v roce 1916.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

31.05.2024

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.