Změny ve vedení RSG

Změny ve vedení RSG

V úterý 26. 5. 2020 se konal Sněm delegátů Rodičovského sdružení Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, který kromě projednání dalších důležitých otázek, řešil i volbu nového předsedy, místopředsedy a předsednictva. Po 10 letech působení v orgánech RSG, z toho v posledních 4 letech ve funkci předsedkyně, odchází paní Martina Prášilová. Důvod je jednoduchý – obě její děti, Matěj a Eliška, postupně dokončily studium na gymnáziu.

Vedení školy i kolegové z RSG paní Prášilové vyslovili velké díky za její práci pro RSG i pro školu. Za dobu svého působení svou činností zásadně pomohla nejen k ještě těsnější spolupráci vedení školy se stěžejním partnerem, kterým sdružení rodičů beze sporu je, ale naprosto vzorně pečovala o údržbu a rozvoj chat RSG v Rokytnici nad Jizerou.

 

Velké díky a hodně štěstí paní Prášilová!!!

 

Z pracovních důvodů z pozice místopředsedy pro další období odstoupil pan Stanislav Příbramský. I jemu patří velký dík. 

Sněm delegátů RSG zvolil do čela pana Miloslava Klímu a novou místopředsedkyní byla zvolena paní Jana Ruferová. Přejeme jim hodně úspěchů a těšíme se na další plodnou spolupráci!

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Mirek Smíšek

Mirek Smíšek OBE (2. 2. 1925-19. 5. 2013), český rodák a světově proslulý keramik, studoval po krátký čas na (tehdy Reálném) Gymnáziu Nymburk.

Svět v roce založení školy

Milan Hodža

4. červenec 1903

V Pešti začal vycházet Slovenský týždenník pod redakcí Milana Hodži.

Nejčtenější

20.03.2026

Ve čtvrtek 19. 3. hostilo naše gymnázium jako každý rok krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Kromě organizační stránky nám soutěž přinesla i velmi pěkné zprávy. Naši studenti zvítězili ve třech kategoriích a postupují do ústředního kola.

celý článek
19.03.2026

Ve středu 18. března se na Gymnáziu Na Zatlance konal další ročník Studentského projektového fóra. Naši školu letos v humanitní sekci reprezentovali Veronika Pilařová a Karolína Škaroupková s projektem V síti AFYN a Max Jelínek se svou prací Propagační video školy. Oba projekty byly oceněny porotou.

celý článek
29.03.2026

Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.

celý článek