Výsledky ročníkových zkoušek

Květnové ročníkové zkoušky opět prověřily celoroční snažení studentů. I v letošním roce měly podobu písemných testů a shrnovaly učivo celého školního roku. Zajímavou novinkou bylo testování ze ZSV pomocí programu Edubase, které pro studenty předmaturitního ročníku připravila komise základů společenských věd. Jak vypadala předmětová skladba zkoušek a jak dopadly výsledky?

I letos platila pro každý ročník jednotná skladba zkoušek:

kvinty a 1A              český jazyk, matematika, hlavní cizí jazyk, 1 volitelný předmět

sexta a 2A           český jazyk, matematika, libovolný cizí jazyk, 1 volitelný předmět

septimy a 3A           český jazyk, libovolný cizí jazyk, 2 volitelné předměty

V 1. ročníku patřily mezi nejčastější volitelné předměty základy společenských věd, dějepis a francouzština, v 2. ročníku si nejvíce studentů zvolilo základy společenských věd, zeměpis a druhý cizí jazyk. Předmaturanti volili nejčastěji základy společenských věd, biologii a matematiku. Nejmenší zastoupení v rámci všech ročníků pak měly volitelné zkoušky z fyziky a chemie.

V letošním školním roce dosáhly nejlepších výsledků třída 6XA s celkovým průměrem 1,93 a třída 5QA s celkovým průměrem 2,16. Jako nejslabší v testování byly shledány třída 3A s průměrem 2,98 a třída 2A s průměrem 2,90.

Podrobné výsledky ukazují přehledy klasifikace ročníkových zkoušek v 1. ročníku, 2. ročníku a 3. ročníku

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

Přistěhovalci do USA