Vánoční a novoroční přání

Vánoční a novoroční přání

Milé studentky a studenti, kolegové a kolegyně, vážení rodiče, absolventi a absolventky a všichni přátelé naší školy!

Ke svému konci se rychle blíží rok 2021 a za několik dní vstoupíme do nového roku 2022. Co říci k tomu uplynulému a co si přát do toho nového…

Rok 2021 byl myslím pro všechny z nás tím nejnáročnějším za mnoho uplynulých let. Na uzavřené školy, velmi omezené možnosti pro aktivity, které školní rok běžně provázejí a dělají školu místem setkávání a radosti, na mnohá omezení v osobním i pracovním životě a rozpolcení společnosti bychom zcela jistě všichni rádi zapomněli. Je jasné, že bychom se nejraději vrátili k normálnímu životu v relativním bezpečí, na které jsme si za dlouhá léta zvykli a brali je jako samozřejmost. Než se tak stane, uplyne ještě nějaký čas a nám nezbývá, než se v nových podmínkách, ať jsou sebetěžší, naučit pracovat a studovat. Již druhý rok se nám to myslím daří. Patří za to dík zejména našim učitelům i našim studentům. Bez jejich snahy a nasazení bychom nedokázali to, co se nám ve zcela nových podmínkách daří – učit a učit se. Do učení počítám i velký počet aktivit, kterými proces výuky doplňují jak naši učitelé, tak naši studenti. Stačí se podívat na výroční zprávu za školní rok 2020-2021 a kromě výčtu akcí, které se konat nemohly, stojí dlouhý výčet aktivit, které se podařilo zachránit a dotáhnout do úspěšného konce. Při pohledu zpět nemohu zapomenout na podporu školy ze strany rodičů. Vážím si velmi korektního přístupu k diskusím při hledání cesty a zejména pak respektování opatření, které jsme ve škole přijali s cílem zachovat v co největší míře prezenční výuku.

Při pohledu vpřed bych samozřejmě chtěl všem popřát pevné zdraví. Všichni cítíme, že to je v dané chvíli nejpodstatnější a odvíjí se od něj vše další. Žákům naší školy i všem kolegům přeji, aby se ve škole dobře cítili, nacházeli přátele a aby jim studium či učení přinášelo radost.

Čeká nás opět náročný rok, ale nic nenasvědčuje tomu, že bychom si s ním v této sestavě neměli poradit!

Hodně štěstí přátelé!

Jiří Kuhn

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

prof. Ing. Dr. Miroslav Kutílek, DrSc.

Prof. Ing. Dr. Miroslav Kutílek, DrSc. (8. 10. 1927-4. 10. 2016), hydropedolog, vysokoškolský pedagog, proděkan Fakulty stavební ČVUT v Praze a příležitostný spisovatel beletrie pod pseudonymem Marek Hofman, maturoval na Reálném gymnáziu v Nymburce v roce 1946.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 14 %
Wayne Gretzky 19 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 13 %
Celkový počet hlasů: 84
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Ratifikace smlouvy o Panamském průplavu

17. březen 1903

Ratifikací Hayovy-Herránovy smlouvy v americkém Senátu skončilo období právní nejistoty o osudu Panamského průplavu.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu