Vánoční a novoroční přání

Vánoční a novoroční přání

Milé studentky a studenti, kolegové a kolegyně, vážení rodiče, absolventi a absolventky a všichni přátelé naší školy!

Ke svému konci se rychle blíží rok 2021 a za několik dní vstoupíme do nového roku 2022. Co říci k tomu uplynulému a co si přát do toho nového…

Rok 2021 byl myslím pro všechny z nás tím nejnáročnějším za mnoho uplynulých let. Na uzavřené školy, velmi omezené možnosti pro aktivity, které školní rok běžně provázejí a dělají školu místem setkávání a radosti, na mnohá omezení v osobním i pracovním životě a rozpolcení společnosti bychom zcela jistě všichni rádi zapomněli. Je jasné, že bychom se nejraději vrátili k normálnímu životu v relativním bezpečí, na které jsme si za dlouhá léta zvykli a brali je jako samozřejmost. Než se tak stane, uplyne ještě nějaký čas a nám nezbývá, než se v nových podmínkách, ať jsou sebetěžší, naučit pracovat a studovat. Již druhý rok se nám to myslím daří. Patří za to dík zejména našim učitelům i našim studentům. Bez jejich snahy a nasazení bychom nedokázali to, co se nám ve zcela nových podmínkách daří – učit a učit se. Do učení počítám i velký počet aktivit, kterými proces výuky doplňují jak naši učitelé, tak naši studenti. Stačí se podívat na výroční zprávu za školní rok 2020-2021 a kromě výčtu akcí, které se konat nemohly, stojí dlouhý výčet aktivit, které se podařilo zachránit a dotáhnout do úspěšného konce. Při pohledu zpět nemohu zapomenout na podporu školy ze strany rodičů. Vážím si velmi korektního přístupu k diskusím při hledání cesty a zejména pak respektování opatření, které jsme ve škole přijali s cílem zachovat v co největší míře prezenční výuku.

Při pohledu vpřed bych samozřejmě chtěl všem popřát pevné zdraví. Všichni cítíme, že to je v dané chvíli nejpodstatnější a odvíjí se od něj vše další. Žákům naší školy i všem kolegům přeji, aby se ve škole dobře cítili, nacházeli přátele a aby jim studium či učení přinášelo radost.

Čeká nás opět náročný rok, ale nic nenasvědčuje tomu, že bychom si s ním v této sestavě neměli poradit!

Hodně štěstí přátelé!

Jiří Kuhn

Aktuální informace

19.01.2022

Oznamujeme nový termín besedy se soudcem prof. Zdeňkem Kühnem, významným absolventem naší školy. Akce se překládá na 24. únor 2022. Děkujeme za pochopení.

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

08.01.2022

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil. 

celý článek
03.01.2022

V průběhu prosince proběhla soutěž v konverzaci v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, všichni zájemci o soutěž nejprve napsali poslechový test, na základě jehož výsledků se ti nejlepší utkali v ústní části. Vítěz každé kategorie bude reprezentovat školu v okresním kole v Poděbradech. Letošní ročník přinesl zajímavé výsledky

celý článek
19.01.2022
Přídavných jmen bych k tomuto kurzu dokázal vymyslet opravdu hodně. Poslední, nezapomenutelný, pohodový a tak dále.
Závěrečný kurz zní opravdu děsivě, ale zvládnout se to dá. Poslední výšlap do toho úmorného kopce, aby se člověk najedl. Poslední vytírání, leštění, luxování a umývaní společných prostorů. To vše na člověka v rámci nostalgie dopadne. Musím ale podotknout, že jsme se s tím poprali opravdu náramně.
celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu