Motto pro školní rok 2024 - 2025

Motto pro školní rok 2024 - 2025

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny, a to je vždy čas, kdy žádáme návštěvníky našeho webu o pomoc s výběrem motta pro další školní rok. Jako vždy dáváme na výběr myšlenky osobností, které svým životem a prací dokázali, že jak životu, tak práci opravdu rozumějí. Pokud se s některou z uvedených myšlenek ztotožníte a budete ji považovat za vhodnou k tomu, aby nás provázela celým školním rokem, hlasujte v naší anketě. Pozor! V anketě jsou uvedena pouze jména autorů! 

  1. Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.
    Charlie Chaplin
  2. Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
    John Lennon
  3. Budoucnost patří těm, kdo věří svým krásným snům.
    Eleanor Roosevelt
  4. Síla spočívá v rozdílech, nikoli v podobnostech.
    Stephen Covey
  5. Je lepší selhat v originalitě než uspět v napodobování.
    Herman Melville

Za váš hlas děkujeme!

Jiří Kuhn

.

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Zdeněk Rylich

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Svět v roce založení školy

Železnice z Berlína do Bagdádu

6. březen 1903

Vysoká porta (= vláda Osmanské říše) a Anatolská železniční společnost podepsaly smlouvu o stavbě tzv. bagdádské železnice. 

Nejčtenější

20.03.2026

Ve čtvrtek 19. 3. hostilo naše gymnázium jako každý rok krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Kromě organizační stránky nám soutěž přinesla i velmi pěkné zprávy. Naši studenti zvítězili ve třech kategoriích a postupují do ústředního kola.

celý článek
19.03.2026

Ve středu 18. března se na Gymnáziu Na Zatlance konal další ročník Studentského projektového fóra. Naši školu letos v humanitní sekci reprezentovali Veronika Pilařová a Karolína Škaroupková s projektem V síti AFYN a Max Jelínek se svou prací Propagační video školy. Oba projekty byly oceněny porotou.

celý článek
16.03.2026

Po jarních prázdninách vyrazila třída tercie B doplněná o 8 děvčat z tercia A na lyžařský kurz do Rokytnice. Tam nás čekalo krásné slunečné počasí s jarním sněhem.

 

celý článek