Maturity jsou za námi…

Maturity jsou za námi…

V uplynulých dnech absolvovali studenti posledního ročníku maraton testů, zkoušek a obhajob v rámci maturitní zkoušky. Tak, jak to již u maturit bývá, zapotili se jak maturanti, tak i zkušební komise. Celkově je zcela jistě možné považovat za velice úspěšné!

Každý pátý maturant dostal ze všech předmětů jedničky a od maturit si kromě krásného vysvědčení odnese i prospěchové stipendium ve výši 1 000,- Kč. Celkem prospělo s vyznamenáním u maturit 34 studentů! Potěšitelné je, že nemálo maturantů, celkem 9 využilo i možnosti nahradit zkoušku z cizího jazyka v profilové části doložením mezinárodně platného jazykového certifikát.

Ne všem se bohužel podařilo projít maturitou bez zaváhání a celkem 6 žáků si bude muset na podzim zkoušku zopakovat, z toho dva žáci ze dvou předmětů.

Níže se můžete podívat na celkový přehled výsledků a k nahlédnutí je i fotodokumentace z maturit. Za přečtení zcela jistě stojí i článek o maturitách na našem gymnáziu, který vyšel v Nymburském deníku.

 

 

 

MATURITY 2016

 

 

 

 

prospělo s vyznamenáním

 

z toho s průměrem 1,00

 

 

prospělo

 

neprospělo

ve společné části

 

neprospělo

v profilové části

4A

13 4 12 2 3
8OA 13 6 11 1 1
8OB 8 6 20 0 1
Škola 34 16 43 3 5
40% 19% 50% 4% 6%

 

Kompletní fotodokumentace z maturit

Ke stažení
ikonaobhajoby

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 3. 8. 1921 v Nymburce. Sprinter, který začínal v Orlu Nymburk (1940). 

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

19.05.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce hledá od školního roku 2026/2027 nové učitele a učitelky pro výuku na nižším i vyšším gymnáziu.

celý článek
01.05.2026

Hřiště ve dvoře školy po roce opět přivítalo týmy streetové ligy, které jsou letos rozělené do tří skupin a hned první 2 kola ukázala, že o basktebalově zajímavé momenty nebude nouze. Za obhajobou třemi výhrami vyrazil tým Vinařů, zatímco největší pozornost i přes dvě porážky poutal tým Kelvin a jeho kuřátka. Děvčata kolem Honzy Kleina si řekla svými dresy o speciální cenu turnaje:)

celý článek
30.04.2026

Ve středu 29. 4. se konal v Muchově sále hotelu Jalta v Praze již 34. ročník dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR, a to krajské kolo. Tématem tohoto ročníku byly tentokrátvýznamné ženy 20. století.

 

celý článek