Den Země 2020!

Den Země, svátek naší planety!

22. duben se každý rok stává dnem, kdy se několik milionů lidí z více než 130 zemí světa spojí a mají společný cíl. Nezáleží na původu, barvě pleti, víře, věku či vzdělání. Všichni si v tento den chtějí připomenout, co pro nás naše planeta znamená. Proto vyrážejí do ulic, lesů, kamkoli ven sbírat odpadky, které není zas tak těžké najít...   :-(

A co s tím uděláme u nás ve škole?

Vy, kteří tuto výzvu právě čtete, můžete být něčeho tak skvělého součástí. Naše škola se totiž 22.dubna rozhodla upravit naši on-line výuku a dát všem možnost vyjít ven a zapojit se. Budeme se učit jen 1. - 3. hodinu a pak jdeme na to! Samozřejmě za dodržení hygienických podmínek...

Být součástí je jednoduché:

Stačí jít ven, nadýchat se čerstvého vzduchu a posbírat, co najdete. Vaše nálezy vyfoťte a nasdílejte - pokud to půjde, i s lokalitou, kde jste se pohybovali. Na sociální sítě přidávejte s tagy #denzeme2020 #earthday  #gnbk #zerowaste. Vaše fotografie zasílejte na e-mail studentského parlamentu spgn@gym-nymburk.cz nebo třeba na náš instagramový účet, který můžete i označit. Ze zaslaných fotek vybereme a zveřejníme ty nejkurióznější nálezy.

Ze všech vašich fotografií pak vznikne koláž jako památka a motivace do dalších let. Super, ne???

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Americký Kongres vytvořil department

Americký Kongres rozhodl vytvořit department (ministerstvo) obchodu a práce, aby tak napomohl stabilizaci amerického hospodářství.