...a je to tu!

...a je to tu!

Školní rok začal a my jsme přivítali nové žáky 1. ročníku čtyřletého studia také nové primány, tedy žáky prvního ročníku osmiletého studia. Ve škole je tak o 90 nových žáků více a my se moc těšíme, až je na úterní slavnosti přivítáme. Školní rok jim začne skutečně ve velkém tempu adaptačními kurzy v Rokytnici nad Jizerou. Popřejme jim společně, ať se jim u nás ve škole daří, ať si tu najdou hodně dobrých kamarádů a kromě učení zažili spoustu dalších úžasných věcí!

Prohlédněte si fotky z prvního dne ve škole!

Aktuální informace

12.02.2026

Informace a prodej vstupenek na 2. Ples Spolku absolventů gymnázia 13/3/2026

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

František Rachlík

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 9. 1904 v Nymburce, zemřel v Praze 13. 2. 1980. Po skončení vojenské služby studoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filozofii, dějiny umění a estetiku.

Svět v roce založení školy

Smrt Pissara

12. listopad 1903

Zemřel Camille Pissaro (*10. 7. 1830), francouzský malíř.

Nejčtenější

16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek
12.02.2026

Předprodej vstupenek na druhý ročník Absolventského plesu Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce byl zahájen. Slavnostní večer s podtitulem „Zpátky ke kořenům“ se uskuteční 13. března 2026 od 19:00 v prostorách Obecního domu Nymburk – Kokos.

celý článek
19.01.2026

Beseda s investigativní novinářkou Zdislavou Pokornou, které se zúčastnili studenti společenskovědních a politologických seminářů z předmaturitních a maturitních ročníků, se setkala s velmi pozitivním ohlasem. Studenti projevili výrazný zájem o probíraná témata, aktivně se zapojovali do diskuse a kladli řadu promyšlených a věcných dotazů, které svědčily o jejich orientaci v současném společenském dění.

celý článek