První letošní lyžařský kurz

První letošní lyžařský kurz

2.1. bývá již tradičně počáteční den lyžařských kurzů pro oktávy a ani letošek nebyl výjimkou. A tak jsme se toho dne po poledni sešli před školou a vyrazili do Rokytnice užít si náš poslední lyžařský kurz na této škole.

Obavy nám trochu dělalo počasí, protože celý týden před naším příjezdem se teploty držely nad nulou a ani výhled do následujících dnů nebyl nijak pozitivní. Vliv nadprůměrných teplot byl znát hned po příjezdu, když bylo vidět mnoho zelených míst. Naštěstí se však podařilo zachovat provoz skiareálu a my tak mohli hned další den vyrazit sjíždět Lysou horu. Protože ale celý den mrholilo, šlo se výjimečně lyžovat i odpoledne, protože by podmínky pro běžkování nebyly ideální. Další den byl na řadě celodenní výlet. Přibližně dvě třetiny kurzu vyrazily na skialpech, zbytek zvolil běžky. Po příjezdu lanovkou na Lysou horu jsme se po chvíli oddělili, zatímco skialpinisté pokračovali na Labskou boudu, běžkaři vyrazili na Dvoračky. Po obědě na Labské boudě nastala pro skialpinisty ta pravá výzva popasovat se s pravým a nepříjemným horským počasím, kdy vál silný protivítr, který spolu se sněžením vytvářel velmi nepříjemné podmínky. Poté jsme si však mohli vychutnat první sjezd dolů a o trochu lepší počasí. Po dalším krátkém stoupání jsme mohli znovu sundat stoupací pásy a vyrazit dolů do Rokytnice vrátit skialpy. Třetí den známý pod přízviskem kritický nebo krizový proběhl tak jako obvykle. Dopoledne se jezdilo na lyžích, odpoledne bylo volné, a tak ho mnozí využili k nákupům ve městě případně odpočinkem na chatě. V sobotu byly konečně podmínky, aby denní program byl takový, jaký bývá na kurzech běžný. Dopoledne opět lyžování a odpoledne běžky, na kterých se šla již tradiční trasa do Studenova a pro ty rychlejší až směrem k Čertově hoře. Další den nás již čekalo balení a úklid a pro zájemce poslední lyžování. A tak skončil náš poslední lyžařský kurz z pozic studentů, který si všichni i přes částečnou nepřízeň počasí velmi užili.

 


Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Sjezd socialistů Ruska

30. červenec 1903

Na ilegálním druhém sjezdu Sociálně demokratické dělnické strany Ruska v Bruselu (první se konal v roce 1898) vzplanul prudký ideologický boj mezi leninovci s tzv. oportunisty (J. Martova).

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.