Poslední letošní lyžák

Poslední letošní lyžák

V pátek 14.3. naší třídu 2SB před školou vyzvedl autobus a jelo se směrem k Rokytnici.

Po klidné cestě jsem se vydali směrem k chatě. Věci jsme si nesli jenom kousek, pak už nám je odvezla rolba. Po příjezdu se toho moc nedělo ale to se nedá říct o následujícím dni. 

Budíček, snídaně a šlo se lyžovat. Všichni jsme se už těšili. Při první jízdě lanovkou nám krásně svítilo sluníčko a tak to bylo i po zbytek lyžáku. Lyžovalo se nám skvěle. Sníh byl v dobrém stavu, nebyly ani nahrnuté hroudy, no prostě jsme si lepší podmínky přát nemohli. Kolem dvanácté jsme sjeli na oběd, který nám paní kuchařka uvařila opravdu dobrý. Po obědové pouze nás čekaly běžky. Spousta z nás na nich před lyžákem stála maximálně jednou takže jsme se nemohli dočkat až je vyzkoušíme. Vyjeli jsme lanovkou nahoru na Ručičky tam jsme chvíli jezdili a pak jsme to sjeli dolů po sjezdovce až k naší chatě. Samozřejmě se tento běžkařský výlet neobešel bez pádů ale to se dalo čekat. Potom se šlo na večeři, osobní volno a šlo se spát. Podobně probíhala i neděle a pondělí kdy nám dokonce i nasněžilo. Jen jsme v pondělí nešli na běžky ale dali jsme si krátkou procházku do Rokytnice.

V úterý jsme se vydali na celodenní výlet na běžkách. Ráno bylo celé o trochu volnější. O půl hodiny byl posunutý budíček, snídaně i odjezd. Po výjezdu lanovkou na Lysou horu mohla začít naše jízda. Už na chatě jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna která šla pěšky a ta druhá která jela na běžkách. Obě dvě skupiny jsme si výlet užili a máme na něj spoustu vzpomínek. A o jídlo taky nouze nebyla, protože jsme s sebou dostali řízek s chlebem, jablko a tatranku. Ve středu a ve čtvrtek jsme zase normálně lyžovali a pak odpoledne běžkovali. Jenže potom přišel pátek 21.3. Den na který se většina z nás netěšila. Bylo to poslední a odjezdový den. Zabalili jsme si věci, uklidili chatu, nandali věci do rolby a jelo se domů. 

Myslím že jsme všichni zažili lyžák na který alespoň do dalšího nezapomeneme.

 

Kristýna Peroutková

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Svět v roce založení školy

První železobetonový most

červenec 1903

V Přerově byl přes řeku Bečvu postaven první železobetonový most v Českých zemích.

Nejčtenější

11.11.2025

Víkend 7.–9. listopadu 2025 se nesl v duchu přátelské atmosféry a opravdového pracovního nasazení. Celkem 12 brigádníků se sešlo na chatách RSG v Rokytnici nad Jizerou, aby společně připravili oba objekty na nadcházející dlouhou zimní sezónu.

Během víkendu se podařilo splnit všechny stanovené cíle a úkoly. Na obou chatách nyní září nově nasvícené štíty, které přidávají horským budovám na kráse.

Velké poděkování patří všem účastníkům z řad profesorského sboru i rodičů, kteří svým nasazením a chutí do práce významně přispěli k úspěšnému průběhu celé akce.

Michal Hrstka - správce chat 

celý článek
07.11.2025

Dne 7. listopadu se náš dívčí školní tým vydal do Hostinného na kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky ve volejbale středních škol.

celý článek
09.11.2025

Přijměte pozvánku na plakátovou výstavu NepřemoŽENY!

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.