Hudební lyžařský výcvik

Hudební lyžařský výcvik

Lyžařská sezóna je v plném proudu a naše škola má za sebou další z povedených lyžařských kurzů. Tentokrát se pobytu úspěšně účastnily třídy 5QA a 3A pod dohledem prof. M. Elišky, prof. E. Poprové a instruktora J. Dočkala. V kuchyni vládl K. Palma, který nám každý den se svým pomocníkem Z. Miškovským připravoval lahodné hody. Na svazích jsme se zdokonalovali nejen ve sjezdovém lyžování a běžkařské technice, ale tento rok jsme si mohli vyzkoušet i skialpové lyžování po hřebenech. Někteří z nás neodolali a využili nabídky půjčovny skialpových lyží vylézt si osmimetrovou ledovou stěnu pomocí maček a cepínů. Měli jsme štěstí, že nám ke všem těmto aktivitám přálo krásné počasí. Večer se chata hudebně rozezněla, neboť jsme si do Rokytnice dovezli nejen mnoho akustických, ale i celou řadu elektrických hudebních nástrojů. A tak bylo stále veselo. 

Aktuální informace

24.02.2026

se konají v úterý 3.3. od 10:15 hod v přízemí v učebně č.29. Časový rozvrh na vyžádání na: drahotova@gym-nymburk.cz

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

12.02.2026

Informace a prodej vstupenek na 2. Ples Spolku absolventů gymnázia 13/3/2026

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

MUDr. Jiří Vokněr

MUDr. Jiří Vokněr (12. 5. 1931-29. 5. 2018), lékař, mistr světa v rychlostní kanoistice, olympionik a vodní skaut, maturoval na naší škole v roce 1950.

Svět v roce založení školy

Smlouva o Aljašce

20. říjen 1903

Na základě jednání Spojené komise, složené ze zástupců Spojených států a Velké Británie, 

Nejčtenější

12.02.2026

Předprodej vstupenek na druhý ročník Absolventského plesu Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce byl zahájen. Slavnostní večer s podtitulem „Zpátky ke kořenům“ se uskuteční 13. března 2026 od 19:00 v prostorách Obecního domu Nymburk – Kokos.

celý článek
26.01.2026

Na 27. ledna připadá Mezinárodní den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Nezapomínáme!

celý článek
26.01.2026

V lednu 2026 měli studenti našeho gymnázia jedinečnou příležitost zúčastnit se Robotických seminářů na FEL ČVUT, kde se seznámili s fascinujícím světem moderní robotiky. Pod vedením zkušených lektorů z FEL ČVUT si vyzkoušeli práci s novou robotickou jednotkou Brian, kterou vyvinul tým ČVUT ve spolupráci s firmou Voltavian.

Součástí semináře byla i školní Robosoutěž našeho gymnázia, která proběhla ve spolupráci s lektory ČVUT. Studenti v týmech navrhovali a programovali vlastní roboty a porovnávali své řešení se spolužáky. 

celý článek