Geologický kurz 6XA

Geologický kurz 6XA

Dne 21. září se naše třída 6XA společně s několika basketbalisty z paralelních tříd vypravila na geokurz do naší roubenky v Rokytnici nad Jizerou. Hlavní vedoucí kurzu byl pan prof. Barančík a doprovázela ho paní prof. Svěcená.

Na cestě do chaty jsme se stavili na exkurzi do Bozkovských jeskyní. Všechny nás zaujala podzemní jezírka a zajímavé krápníkové útvary. Krátce po příchodu do chaty náš čekal další výlet a to na Huťské vodopády.

Nadcházejícího dne jsme se vydali autobusem do Harrachova. Nejprve nás čekala prohlídka Hornického muzea. Dále jsme vystoupali prudký kopec abychom se podívali na pinky (propadliny způsobené dolní těžbou). Odtud jsme pokračovali na Mumlavské vodopády a největší 'čertovo oko' v Čechách. Po rozchodu ve městě jsme se svezli lanovkou na vrch Čertovy hory a po vyřádění v nafukovacím labyrintu jsme se vydali na dlouhou cestu zpět do chaty.
Třetí den dopoledne nás čekal orientační běh. Po odpoledním klidu jsme se vydali hledat geokešku v okolí Rokytnice s pomocí navigace.
Čtvrtý den nás čekal celodenní výlet po krkonošských hřebenech. Po dvoukilometrovém stoupání jsme dorazili na Dvoračky odkud jsme pokračovali k prameni Labe. Zde jsme se naobědvali a šli k Labské boudě a Pančavským vodopádům. Poslední zastávkou byla Vrbatova bouda s mohylou. Odtud jsme již směřovali na večeři do chaty.

Poslední den nás čekal úklid chaty a odjezd zpět do Nymburka. Jsme nesmírně vděční všem co pomohli tento úžasný kurz uskutečnit.


Napsali: Denisa Urbanová, Světlana Gareeva a Hugo McGrath

Aktuální informace

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
Celý článek
29.04.2022

Sledujte vývoj přijat - nepřijat!

31.01.2022

Ředitel školy zveřejnil kritéria přijjímacího řízení:

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 25. 12. 1908 Nymburce. V letech 1925 – 1930 studoval inženýrské stavitelství na pražské technice, pak Akademii výtvarného umění.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

A. Balfour

8. červenec 1903

Německé listy citovaly řeč britského ministerského předsedy Arthura Balfoura: 

Nejčtenější

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
celý článek
10.05.2022

Pokud máte rádi skvělou hudbu a jídlo, doražte na Majáles, pořádaný studenty gymnázia, který se koná 14. 5. 2022 v Nymburce v Parku Pod Hradbami. Dokonce nepotřebujete ani lístek. Začínáme v 13:30.

celý článek
30.04.2022

Páteční, slunečné ráno bylo před naší školou netradiční.  Za zvuků píšťalek, bubínků, řehtaček a ve šmloulích převlecích, se přišli rozloučit maturanti se školou. Tradiční rituál, který neodmyslitelně patří k naší škole, se po covidovém období vrátil a jsme tomu rádi!

Přejeme všem maturantům hodně štěstí u závěrečných testů, zkoušek i obhajob!

Vzpomínky na poslední zvonění – foto Michal Hrstka

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu