Geologický kurz 2A

Geologický kurz 2A

První říjnový den nás čekal přesun na školní chatu v Rokytnici n.J.

Během cesty jsme měli možnost obdivovat krasové útvary  Bozkovských jeskyní, včetně největšího podzemního jezera v Čechách. Více než neživé útvary, mnohé z nás , zaujali vrápenci, kteří se zde schovali před nadcházejícím zimním obdobím. Kolem oběda jsme dorazili na chatu a odpoledne jsme se začali věnovat geologii. První den nás čekal geocaching a vyzkoušeli jsme si hledání tzv. „kešek“. Večerní program byl ve znamení mineralogie. Přes deštivé úterní ráno se vydal směr Harrachov, kde jsme měli možnost obdivovat zručnost sklářů v místní sklárně a poté jsme navštívili hornické muzeum.  Přes nepřízeň počasí jsme nemohli vynechat Mumlavské vodopády a „obří hrnce“.

Podvečerní program jsme věnovali petrologii. Krakonoš se na nás asi zlobil, protože středeční počasí bylo ještě deštivější než to úterní.  Přesto jsme našli období, kdy déšť ustal, a mohli jsme vyrazit na orientační běh. Ukázalo se, že čtení v mapě pro některé z nás je poměrně problém. Nakonec jsme se všichni bez problémů ve správný čas opět sešli na chatě. Zbytek dne jsme věnovali samostudiu a přípravě na poznávačku. Čtvrtek dopoledne jsme všichni více či méně úspěšně splnili poznávačku a před polednem jsme mohli vyrazit směr hřebeny. Kopec na Dvoračky pořádně prověřil naše fyzické možnosti a vzhledem k mlhavému počasí jsme zvolili náhradní trasu pod Kotlem směrem na Dolní Mísečky a zpět na Dvoračky. V podvečer nás čekal už jenom test a balení. Pátek byl ve znamení úklidu a odjezdu směr Nymburk. Děkujeme všem účastníkům za pohodový kurz vyplněný geologií a pohybem v přírodě.                                                                                              Vyučující zeměpisu a biologie

Aktuální informace

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
Celý článek
29.04.2022

Sledujte vývoj přijat - nepřijat!

31.01.2022

Ředitel školy zveřejnil kritéria přijjímacího řízení:

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dohoda mezi Kubou a USA

16. únor 1903

Byla uzavřena dohoda mezi Kubou a USA, podle níž USA směly udržovat na Kubě vojenské základny. 

Nejčtenější

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
celý článek
10.05.2022

Pokud máte rádi skvělou hudbu a jídlo, doražte na Majáles, pořádaný studenty gymnázia, který se koná 14. 5. 2022 v Nymburce v Parku Pod Hradbami. Dokonce nepotřebujete ani lístek. Začínáme v 13:30.

celý článek
30.04.2022

Páteční, slunečné ráno bylo před naší školou netradiční.  Za zvuků píšťalek, bubínků, řehtaček a ve šmloulích převlecích, se přišli rozloučit maturanti se školou. Tradiční rituál, který neodmyslitelně patří k naší škole, se po covidovém období vrátil a jsme tomu rádi!

Přejeme všem maturantům hodně štěstí u závěrečných testů, zkoušek i obhajob!

Vzpomínky na poslední zvonění – foto Michal Hrstka

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu