Geokurz 6XB 2020 Rokytnice nad Jizerou

Geokurz 6XB 2020 Rokytnice nad Jizerou

V pondělí  21. září vyrazila naše třída 6XB, navzdory počátečním obavám ze zrušení, popřípadě odložení, kurzu, do Rokytnice nad Jizerou, aby zde jako tolik jiných tříd před ní podstoupila pětidenní pobyt inspirovaný geologií. 

Po příjezdu, předběžném ubytování a obědu následovala první aktivita, totiž menší geocaching připravený profesorem Soukupem, při němž studenti pobíhali po okolí chaty, šplhali po kopcích a hledali malé černé schránky se souřadnicemi dalšího bodu. A i přes menší zmatky u jedné skupinky se všem podařilo dostat se na všechna stanoviště a najít všechny schránky. Druhého dne byl přichystán výstup na hřebeny a k pramenu Labe, kterému předcházel menší výšlap na Dvoračky.

U této chaty jsme se naobědvali z připravených balíčků, trochu si odpočinuli, a poté se všichni až na malou skupinku indisponovaných vypravili k prameni. Indisponovaní zvolili kratší cestu přes Ručičky a po sjezdovce se dostali ve velkém předstihu zpět do chaty, zatímco jejich spolužáci si užili mírně větrného počasí, skvělého výhledu a dvacetikilometrové trasy. Následovala samozřejmě vydatná  večeře.

Ve středu se chystala o něco kratší zábava zpříjemněná ještě cestou lanovkou a autobusem. Ten nás zavezl do Harrachova, v němž jsme navštívili hornické muzeum, prohlídli si mnohé vystavené předměty a absolvovali výlet v podzemní štole i s výkladem. Po krátké pauze, v níž si mnoho studentů a především studentek zakoupilo některý z minerálů a šperků z minerálů určených k prodeji, jsme se prošli lesem, prohlédli si pinky a vystoupali až k Mumlavskému vodopádu a jeho slavným Čertovým okům. Po menší (ne)dobrovolné koupeli jsme zamířili zpět k Harrachovu a po krátkém hlasování jsme se shodli, že je na čase ušetřit si další výstup. Využili jsme proto služeb výše zmíněné lanovky a proto nás už poté čekala jen kratší cesta většinu času po rovince, nebo z kopce. Tak jsme se šťastně dostali až k chatě, dali si pozdější oběd a zbytek dne jsme měli víceméně volno.

V něm jsme se však povětšinou připravovali na test a poznávačku z minerálů, které nás čekali následujícího dne. A po tomto krátkém přezkoušení našich znalostí se část z nás rozhodla vydat se k Zelené kapličce. Ostatní mezitím uspořádali turnaj v ping-pongu a večer jsme se všichni opět sešli k táborovému ohni se špekáčky, falešným i poslouchatelným zpíváním a hraním na ukulele.

A následujícího dne už jsme jenom uklidili chatu pro příští třídu, sbalili si batožinu a vydali se k autobusu, jenž nás měl dopravit domů.

Alena Pustá

 

Fotogalerie geokurzu 6XB

Aktuální informace

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
Celý článek
29.04.2022

Sledujte vývoj přijat - nepřijat!

31.01.2022

Ředitel školy zveřejnil kritéria přijjímacího řízení:

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 8. 4. 1934 v Nymburce. V roce 1958 ukončil studia na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze. 

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Atentát v Soluni

29. duben 1903

Bulharští atentátníci zničili bombovou náloží soluňskou filiálku Otomanské banky. 

Nejčtenější

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
celý článek
10.05.2022

Pokud máte rádi skvělou hudbu a jídlo, doražte na Majáles, pořádaný studenty gymnázia, který se koná 14. 5. 2022 v Nymburce v Parku Pod Hradbami. Dokonce nepotřebujete ani lístek. Začínáme v 13:30.

celý článek
30.04.2022

Páteční, slunečné ráno bylo před naší školou netradiční.  Za zvuků píšťalek, bubínků, řehtaček a ve šmloulích převlecích, se přišli rozloučit maturanti se školou. Tradiční rituál, který neodmyslitelně patří k naší škole, se po covidovém období vrátil a jsme tomu rádi!

Přejeme všem maturantům hodně štěstí u závěrečných testů, zkoušek i obhajob!

Vzpomínky na poslední zvonění – foto Michal Hrstka

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu