Geokurz 6XA 2024 aneb Jednou jsi v dole, jednou na hoře

Geokurz 6XA 2024 aneb Jednou jsi v dole, jednou na hoře

V pondělí 7. 10. v 8:00 vyrazila 6XA na geologický kurz do Rokytnice nad Jizerou. Cestou jsme se stavili na velmi zajímavou prohlídku Bozkovských dolomitových jeskyní, kde jsme viděli i největší podzemní jezero v Čechách. Před polednem jsme dorazili do Rokytnice a velmi hladoví jsme se vrhli na oběd. Po něm jsme šli na procházku k nedalekému Huťskému vodopádu. Večer jsme započali každovečerní tradici prezentací námi vybraných minerálů.

V úterý jsme cestou do Harrachova prošli kolem Mumlavského vodopádu. V Harrachově jsme navštívili Hornické muzeum, kde jsme málem zmrzli. I tak byla ale prohlídka velmi poučná a poutavá a my jsme si ji moc užili. Z Harrachova jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu, odkud jsme pokračovali zpátky na chalupu.


Středa proběhla ve znamení nekonečného celodenního výletu, který byl vskutku vyčerpávající. Ale počasí nám přálo a výhledy do přírody stály za to. Přes Dvoračky a Růženčinu zahrádku jsme se dostali až k prameni Labe. Zde jsme si dali skvělý oběd. Odtud jsme pokračovali k Pančavskému vodopádu, což je nejvyšší vodopád v České republice, dále jsme okolo mohyly Hanče a Vrbaty a skrz Kotelní jámu došli zpět na Dvoračky, kde jsme si dali pořádnou baštu. Pak už jsme jen sestoupili zpět k chalupě, kde jsme si zaslouženě odpočinuli.


Ve čtvrtek dopoledne jsme měli čas na učení kvůli odpolednímu testu a poznávačce nerostů. Naštěstí jsme to téměř všichni zvládli na jedničku. Odpoledne jsme odehráli pingpongový turnaj v obíhačce a večer už jsme začínali pomalu balit a chystat se na brzký odjezd domů.


V pátek jsme po výborné snídani dopoklidili chatu a v 10:30 vyrazili na cestu. Přes nelehké chvíle tohoto kurzu, puchýře a nesnesitelnou bolest nohou, jsme si to velmi užili. Naše díky patří paním učitelkám a paním kuchařkám, bez kterých by tento kurz nebyl uskutečnitelný.

Anežka Zemanová, Alžběta Fraňková.

Aktuální informace

27.03.2026

se konají ve čtvrtek 7/4 od 10:30 hod v přízemí v učebně č.29. Časový rozvrh na vyžádání na: drahotova@gym-nymburk.cz

27.03.2026

Třetí letošní alumni beseda s významným absolventem naší školy prof. Holým proběhne v Městské knihovně 9. dubna 2026 od 17.30 hodin.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Svět v roce založení školy

Smrt malíře Whistlera
17. červenec 1903

V Chelsea zemřel týden po svých 60. narozeninách anglický malíř a grafik James McNeill Whistler. 

Nejčtenější

08.03.2026

Po úspěšných předchozích ročnících vzájemných studentských výměn pokračuje spolupráce s naší partnerskou školou Lycée Henri Vincenot z burgundského Louhans i letos. V týdnu od 1. do 6. března naše gymnázium hostilo skupinu 20 francouzských studentů a 2 jejich učitele.

celý článek
13.03.2026

DOPLNĚNY FOTOGRAFIE A ODKAZY NA VIDEOOBHAJOBY Školní přehlídka prací 48. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ) proběhla na naší škole v úterý 10. března 2026 odpoledne. (Protože bylo letos přihlášeno velké množství soček, pět z nich bylo obhajováno už v předtermínu v pátek 6. března.) Děkujeme Městu Nymburk a Rodičovskému sdružení gymnázia za upomínkové předměty pro sočkaře, členům porot za jejich práci, fotografovi Edgarovi za obrazovou dokumentaci soutěže i slavnostního vyhlášení výsledků.

celý článek
04.03.2026

V úterý 10. března 2026 proběhne na Hrabalově gymnáziu Školní přehlídka 48. ročníku Středoškolské odborné činnosti 2026. (Pět prací bude obhajováno již v předtermínu v pátek 6. března.) Jací soutěžící budou obhajovat své práce? Časové rozpisy do komisí a učeben jsou dále v tomto článku.

celý článek