Francouzský jazykový kurz v Rokytnici

Francouzský jazykový kurz v Rokytnici

Na konci června se na chatě RSG Gymnázia Nymburk v Rokytnici nad Jizerou uskutečnil intenzivní jazykový kurz pro studenty francouzštiny Evropské jazykové sekce na naší škole. V letošním roce vyrazila na kurz Sekunda A.

Cílem a smyslem pobytu je intenzivní používání francouzštiny v reálných situacích a v každodenní komunikaci. Celý pobyt byl veden v symbolickém rámci – Nový svět (kolonizace Ameriky) a podle reakcí studentů se vydařil. Více informací najdete v článku od Kristýny Havlinové.

Dne 24. června jsme vyrazili na francouzský kurz směr Rokytnice nad Jizerou. Po dvou hodinách pak dorazili na místo. Zavazadla nám naštěstí byla vyvezena, takže jsme je nemuseli táhnout do kopce k chatě.

Pátek byl ve znamení rozřazování a vymýšlení, vznikly 4 skupiny agresivní indiáni - L´osmangeurs, sympatičtí indiáni - Les apaches, nesympatičtí kolonizátoři Los Nachos a sympatičtí kolonizátoři Pár Pařmenů, vyzkoušeli jsme si napsat testy DELF úroveň A2, dále jsme si vymysleli své postavy, jejich záliby, rodinné vztahy a další detaily. Den jsme zakončili sledováním filmu Didier.

V sobotu dopoledne jsme vyslechli zajímavou prezentaci o rolích v indiánských kmenech a poté i o rolích ve skupinách kolonizátorů. Odpoledne jsme z námi vyrobeného slaného těsta vytvořili své  postavy, zapracovala fantasie a vznikly rozmanité druhy figurek. Poté jsme zhlédli Disneyho film Pocahontas.

V neděli jsme se pro změnu dozvěděli o indiánských obydlích a odpoledne jsme některá obydlí stvořili, když jsme vytvářeli naše vesnice ze všech rozličných materiálů. Poté jsme již s upečenými figurkami a vesnicí secvičili divadlo, které jsme večer předvedli ostatním skupinám. Den jsme opět zakončili filmem tentokrát filmem L´Ours (medvědi).

V pondělí se dostalo i na aktivity venku. Dopoledne jsme sháněli věci podle abecedy např. A-Arbre (strom). Odpolední program byl velice zajímavý, ale i náročný vytvářeli jsme náš vlastní fotoromán tj.nafotili jsme se v určitých situacích podle předem vymyšleného scénáře a poté na počítači přidali bubliny s textem. Pondělní večer byl v naší režii - film, hry, ping pong a další aktivity. Úterý byl pak den návratu domů. Dopoledne jsme ještě dovedli k dokonalosti naše portfolia, uklidili chatu a ve dvě hodiny vyrazili směr Nymburk.

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Mezinárodní autosalon

10. prosinec 1903

V pařížském Grand Palais byl otevřen 6. mezinárodní automobilový salon, jenž předvedl nové trendy v automobilismu.

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
05.10.2021

Po nucené roční covidové odmlce se na našem gymnáziu konal opět tradiční Evropský den jazyků, jehož cílem je upozornit na jazykovou rozmanitost a podpořit studium druhého cizího jazyka.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu