Adaptační kurz Primy A

Adaptační kurz Primy A

Ve dnech 8. – 12. 9. 2014 jela naše třída prima A na adaptační kurz do Rokytnice nad Jizerou, v doprovodu naší paní profesorky třídní Jeníkové a profesorek Haníkové a Gareevy, které nás vyučují výtvarnou a hudební výchovu. Dále nás doprovázely lektorky z 5QB Šárka Vosáhlová a Veronika Chlíbková, které pro nás vymýšlely večerní program. Hned po příjezdu na chaty začalo vybalování v našich pokojích. Děvčata měla 1 velký pokoj, zatímco chlapci se rozdělili do dvou pokojů - Tunel a Bažina. Denní program byl každý den podobný, dopoledne probíhala výuka estetické výchovy výtvarné a hudební a odpoledne jsme chodili na různé výlety.

V pondělí jsme vyrazili na Dvoračky, cestou jsme se zastavili na Huťském vodopádu a pak šli asi 3 km do kopce. Z chaty Dvoračky byl krásný výhled na hory, lesy a údolí. Na zpáteční cestě nás chytl menší deštík, takže jsme dorazili mokří a unavení a po dobré večeři a večerním programu jsme šli spát.

Druhý den - v úterý jsme byli v muzeu v Pasekách nad Jizerou. Po obědě jsme sešli do Rokytnice na autobusovou stanici a jeli autobusem do Pasek, odkud jsme šli do muzea. V muzeu jsme viděli tkalcovský stav na látku a koberce, mechanický betlém, starou mapu Pasek n. Jizerou, stroj na navlékání korálků a hodně dalších věcí. Nazpátek jsme šli pěšky do Rokytnice, přičemž jsme se začali trhat, protože někdo byl výrazně pomalejší než ostatní. Na chatu ale přišli nakonec všichni.

Středa: říká se, že třetí den je vždy nejlepší a i dnes tomu bylo tak, až na to, že vše bylo moc uspěchané. Oběd jsme stihli, ale pak už jsme spěchali na autobus, který nás odvezl do harrachovských skláren. Exkurze byla velice zajímavá, stejně jako ukázka broušení skla. Na závěr jsme si mohli něco koupit a vyrazili jsme do muzea skla. V muzeu byla zajímavá např. sklenice se třemi uzly či císařská váza. Mně se nejvíce líbil dort ze skla, který byl zhotoven ke 300. výročí skláren. Na zpáteční cestě jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu a zanedlouho jsme byli ve spacácích a těšili se na další den.

Ve čtvrtek jsme vyrazili do muzea ve Františkově. Byla tam spousta různých soch ze dřeva, historie hasičů a taky spousta zemědělských strojů a nástrojů, jako třeba mlátička či máselnice. Zaujalo mne různé staré sportovní vybavení, jako např. lyže nebo sáňky. Ve druhém patře byla nejzajímavější ukázka staré domácnosti, něco ze sportu či různé druhy pomlázek. Cestou zpět pršelo, ale alespoň že nepršelo celý týden. Večer byla talentmánie a diskotéka, takže spát se šlo až ve 23:00, ale nám to vůbec nevadilo. Když jsme se v pátek ráno probudili, zjistili jsme, že už je konec a nastalo balení a velký závěrečný úklid. Adaptační kurs svůj účel splnil a jsme tak připraveni spolu v jedné třídě vydržet až do maturity.

Prima A, 14. 9. 2014

Aktuální informace

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
Celý článek
29.04.2022

Sledujte vývoj přijat - nepřijat!

31.01.2022

Ředitel školy zveřejnil kritéria přijjímacího řízení:

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*18. 12. 1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, bývalá dlouholetá vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
celý článek
10.05.2022

Pokud máte rádi skvělou hudbu a jídlo, doražte na Majáles, pořádaný studenty gymnázia, který se koná 14. 5. 2022 v Nymburce v Parku Pod Hradbami. Dokonce nepotřebujete ani lístek. Začínáme v 13:30.

celý článek
30.04.2022

Páteční, slunečné ráno bylo před naší školou netradiční.  Za zvuků píšťalek, bubínků, řehtaček a ve šmloulích převlecích, se přišli rozloučit maturanti se školou. Tradiční rituál, který neodmyslitelně patří k naší škole, se po covidovém období vrátil a jsme tomu rádi!

Přejeme všem maturantům hodně štěstí u závěrečných testů, zkoušek i obhajob!

Vzpomínky na poslední zvonění – foto Michal Hrstka

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu