Adaptační kurz Primy A

Adaptační kurz Primy A

Ve dnech 8. – 12. 9. 2014 jela naše třída prima A na adaptační kurz do Rokytnice nad Jizerou, v doprovodu naší paní profesorky třídní Jeníkové a profesorek Haníkové a Gareevy, které nás vyučují výtvarnou a hudební výchovu. Dále nás doprovázely lektorky z 5QB Šárka Vosáhlová a Veronika Chlíbková, které pro nás vymýšlely večerní program. Hned po příjezdu na chaty začalo vybalování v našich pokojích. Děvčata měla 1 velký pokoj, zatímco chlapci se rozdělili do dvou pokojů - Tunel a Bažina. Denní program byl každý den podobný, dopoledne probíhala výuka estetické výchovy výtvarné a hudební a odpoledne jsme chodili na různé výlety.

V pondělí jsme vyrazili na Dvoračky, cestou jsme se zastavili na Huťském vodopádu a pak šli asi 3 km do kopce. Z chaty Dvoračky byl krásný výhled na hory, lesy a údolí. Na zpáteční cestě nás chytl menší deštík, takže jsme dorazili mokří a unavení a po dobré večeři a večerním programu jsme šli spát.

Druhý den - v úterý jsme byli v muzeu v Pasekách nad Jizerou. Po obědě jsme sešli do Rokytnice na autobusovou stanici a jeli autobusem do Pasek, odkud jsme šli do muzea. V muzeu jsme viděli tkalcovský stav na látku a koberce, mechanický betlém, starou mapu Pasek n. Jizerou, stroj na navlékání korálků a hodně dalších věcí. Nazpátek jsme šli pěšky do Rokytnice, přičemž jsme se začali trhat, protože někdo byl výrazně pomalejší než ostatní. Na chatu ale přišli nakonec všichni.

Středa: říká se, že třetí den je vždy nejlepší a i dnes tomu bylo tak, až na to, že vše bylo moc uspěchané. Oběd jsme stihli, ale pak už jsme spěchali na autobus, který nás odvezl do harrachovských skláren. Exkurze byla velice zajímavá, stejně jako ukázka broušení skla. Na závěr jsme si mohli něco koupit a vyrazili jsme do muzea skla. V muzeu byla zajímavá např. sklenice se třemi uzly či císařská váza. Mně se nejvíce líbil dort ze skla, který byl zhotoven ke 300. výročí skláren. Na zpáteční cestě jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu a zanedlouho jsme byli ve spacácích a těšili se na další den.

Ve čtvrtek jsme vyrazili do muzea ve Františkově. Byla tam spousta různých soch ze dřeva, historie hasičů a taky spousta zemědělských strojů a nástrojů, jako třeba mlátička či máselnice. Zaujalo mne různé staré sportovní vybavení, jako např. lyže nebo sáňky. Ve druhém patře byla nejzajímavější ukázka staré domácnosti, něco ze sportu či různé druhy pomlázek. Cestou zpět pršelo, ale alespoň že nepršelo celý týden. Večer byla talentmánie a diskotéka, takže spát se šlo až ve 23:00, ale nám to vůbec nevadilo. Když jsme se v pátek ráno probudili, zjistili jsme, že už je konec a nastalo balení a velký závěrečný úklid. Adaptační kurs svůj účel splnil a jsme tak připraveni spolu v jedné třídě vydržet až do maturity.

Prima A, 14. 9. 2014

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D.

Doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D. (* 20. 10. 1979), expert v oblasti bezpečnosti a kvality potravin, botaniky, bylinářství, vedoucí Katedry kvality zemědělských produktů na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze, absolvoval na našem gymnáziu v roce 1997.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

31.05.2024

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.