Adaptační kurz 1PB

Adaptační kurz 1PB

Prima B letos předběhla primu A a vydala se na adaptační kurz (11. 9 - 15. 9) do Rokytnice jako první. Na programu byly každodenní túry či exkurze, výuka HV a VV a večerní program plný seznamovacích a jiných her...toť pár slov na úvod a teď už si přečtěte dojmy našich studentů a prohlédněte si fotky!

 

 

" V úterý jsme byli na celodenním výletě u pramene Labe. Moje nohy nebyly dvakrát šťastné, ale hlava si odpočinula. Výhled byl krásný a počasí úžasné. Také jsme navštívili Muzeum zapadlých vlastenců a Harrachovské sklárny. Dnes je již pátek a po obědě odjíždíme, ale já se budu těšit na další setkání s Krkonošským krajem a dalsí zážitky se spolužáky. Vzpomínky tu ve zdech zůstanou...Vím, vynechala jsem první den. Jen jsme vybalovali a seznamovali se a byli jsme na Dvoračkách. Tak to asi stačí, ne? Takže doufám, že si to tu 1PA užije a budou mít taky nové zážitky."

- Bára Havlasová

 

"Náš adapťák začal velmi příjemným uvítáním. Nejdřív jsme se 2 hodiny nudili v autobuse a pak jsme táhli krosny větší a těžší než jsme my do konce k chatě. Když už jsme se konečně ubytovali, chtěla jsem si dát telefon na nabíječku a on mi zapadl za skříň a nešel vytáhnout. Tenhle zážitek hodnotím pozitivně - adapťák jsem si mnohem víc užila...Pokoje jsou hezké, líbí se mi. Po cestě mi vyhládlo, ale když jsem se podívala na těch asi 240 metrů do kopce, které vedou k jídelně, hlad už jsem neměla...Výlety jsou super! Pomohly nám se víc poznat a spolu s hrama, který jsme hráli...no prostě skvělý. Vaří tam dobře a na snídani je velký výběr.....Mně osobně se adapťák líbil a kdybych mohla, pojedu na něj zase."

- Kristýna Peroutková

A pár veršů na závěr ....
 
"Jen těžko najdeš slova jak o tom vyprávět,
vzpomínka tíží mysl a chce se domů zpět.
 
Tam za horama vdáli, kde tahle zatracená je zem,
tam zdávaly se nám sny vonící domovem.
 
Papírové loďky prohání vítr z hor,
a s nimi naše příčetnost vyplouvá za obzor."

- Dominik Šíma

Zobrazeno: 1430x

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

- narodil se Saša Machov (†23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

31.05.2024

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.