Adaptační kurz 1PB

11.09.2018
Adaptační kurz 1PB

Jak už bývá na naší škole zvykem, tak se i prima B vyrazila adaptovat na kurz v Rokytnici nad Jizerou....

Na 30 primánů čekalo 5 dní plných výtvarné a hudební výchovy, výletů a her. Děti na kurz doprovodila třídní profesorka Šárka Rajová a paní profesorky Sedlatá a Poprová, které měly na starost dopolední hodiny výtvarky a hudebky. Během týdne si primáni vyrobil v lese vlastní pavučiny i s pavouky, zazpívali si a dozvěděli se něco o lidové a umělé písni. V odpoledních hodinách se pak vydali na výlet přes okolní lesy do Harachovské sklárny, nebo Vysokého nad Jizerou. Po večeři se vedení ujaly Bětka a Anežka, studentky sexty A, které pro děti pripravily hry a večerní program. Součástí kurzu byl i celodenní výlet, který si všichni, stejně jako celý týden moc užili.

Aktuální informace

11.06.2025

pondělí 23/6:

  • vestibul (od 13:30 hod testy ANJ a NEJ pro žáky budoucích prim a 1A)
  • aula (focení na ISIC mezi 14:00 - 15:00 hod)
15.05.2025

15. 5. 2025

Ředitel školy zveřejňuje výsledky přijímacího řízení. 

26.10.2024

Rada školy dne 25. 10. schválila výroční zprávu o činnosti školy za rok 2023 - 2024.

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Anketa

 
Motto školního roku 2024-25
1. Charlie Chaplin 41 %
2. John Lennon 18 %
3. Eleanor Roosevelt 13 %
4. Stephen Covey 8 %
5. Herman Melville 20 %
Celkový počet hlasů: 212
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

- narodil se Saša Machov (†23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

29.05.2025

Ve středu 28.5. hostil Francouzský institut v Praze republikové finále Konverzační soutěže ve FRJ, kam naše gymnázium vyslalo tři vítězky krajského kola.

celý článek
23.05.2025

Obě třídy kvart se společně vydaly do Ostrova u Macochy, kde v centru Lipka zažily pět dní ekologického kurzu plného poznávání, bádání a zážitků v přírodě.

 
celý článek
01.06.2025

     Družstvo Profesorů odhrálo 3 zápasy proti týmům složeným ze studentů nižšího gymnázia a připsalo si plný počet bodů. Za povšimnutí stojí výkony kolegů Liptáka a Svěcené. Prvně jmenovaný v předchozích 20 ti ročnících dal pouze 1 bod, zatímco v pátek odpoledne bodově doslova explodoval a připsal si 11 bodů (z toho i několik trojek). O další překvapení se v týmu Profesorů postarala Eva Svěcená, která svou poziční hrou dělala soupeřům velké problémy a když k tomu přidala i několik bodů, bylo o MVP šestého hracího dne jasno:) Zároveň bych chtěl poděkovat všem zúčastněným týmům a pochválit tým Basket Bells (děvčata z primy) za nebojácný výkon korunovaný celkem 28 body.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.