Adaptační kurz 1A 2016

Adaptační kurz 1A 2016

Po prázdninách zas, nastal školy čas…
Pro všechny okolo nastal nový školní rok, pro mnohé z nás to znamenalo nový začátek. Začátek nového startu a s ním i očekávaný adaptační kurz.

Pátek je pro nás studenty nejoblíbenější den týdne. Pro nás byl pátek 2. září 2016 dnem odjezdu. Naše třída 1A se shromáždila před školou s třídním profesorem panem Soukupem, paní profesorkou Stojarovou a dvěma lektory Dominikou a Lukášem. Z našich pohledů se dalo vyčíst, že se těšíme, ale uvnitř každého z nás byla malá skulinka obavy. Obavy z toho, co nás čeká, jací budou spolužáci, profesoři, jak se budeme k sobě chovat…? Vždyť jeden den na seznámení, který jsme dosud měli jen 1. září je tak málo.

Kromě jednoho spolužáka, který byl nemocný, jsme se zúčastnili adaptačního kurzu na chatě Gymnázia Nymburk v Rokytnici nad Jizerou všichni. Po dvouhodinové cestě na nás čekaly teplé, slunné Krkonoše. Na chatu vzdálenou 1 km jsme z parkoviště museli zdolat kopec se svými batohy a veškerým jídlem. S odhodláním a velkou energií, kterou jsme zatím měli, jsme velký kopec zdatně vyšlapali. Sice jsme se trochu zapotili, ale vidina odpočinku a dobrého jídla byla motivací, která nás poháněla na každém kroku.

Náplní kurzu byly různé adaptační hry k seznámení s novými spolužáky a poznávání krás Krkonoš. No a kam jsme se podívali?

V pátek jsme se vydali k Huťskému vodopádu. Cesta nám dala pěkně zabrat, ale všichni jsme ji zdatně zvládli. Když jsme dorazili zpátky na naši chatu, museli jsme opět vyběhnout menší kopec směr jídelna. Vždy jsme byli zvědaví, co výborného nám paní kuchařka uvaří a upeče. Vepřo knedlo zelo, rizoto, řízky… Muffiny, perníčky, bublanina… Můžu říct, že všechna jídla se paní kuchařce opravdu povedla.

Co jsme podnikli v sobotu? V sobotu jsme šli na celodenní výlet do Harrachova, odkud jsme jeli lanovkou na Čertovu horu. Všichni jsme byli utahaní, jako malá koťata. Zato neděle byla celkem odpočinková. Ti, kteří chtěli a nebáli se, si tak mohli vyzkoušet své dovednosti v lanovém centru. Také jsme si prohlédli Rokytnici a zbytek dne jsme měli pro sebe.

Víkend utekl velmi rychle a s ním i společné a nezapomenutelné zážitky, chvíle a večery, na které budeme všichni rádi a s úsměvem na tváři vždy vzpomínat. Cílem adaptačního kurzu bylo, abychom se navzájem co nejvíce poznali, a myslím si, že to se opravdu povedlo.

Nikol Vajdíková, 1A (Foto: M. Soukup)

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

10. květen 1903

Rakouský výnos stanovil, že innsbrucká univerzita zůstane německá. 

Nejčtenější

02.11.2023

Vážení rodiče i studenti!

Po zasedání sněmu delegátů a na základě rozhodnutí pana ředitele, společně s komisí TEV, předkládáme finální podobu organizace LVVZ.

 

Organizaci daných kurzů a pokyny k platbám budou řešit vedoucí LVVZ. 

Michal Hrstka

celý článek
15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.