Adaptační kurz 1A 2016

Adaptační kurz 1A 2016

Po prázdninách zas, nastal školy čas…
Pro všechny okolo nastal nový školní rok, pro mnohé z nás to znamenalo nový začátek. Začátek nového startu a s ním i očekávaný adaptační kurz.

Pátek je pro nás studenty nejoblíbenější den týdne. Pro nás byl pátek 2. září 2016 dnem odjezdu. Naše třída 1A se shromáždila před školou s třídním profesorem panem Soukupem, paní profesorkou Stojarovou a dvěma lektory Dominikou a Lukášem. Z našich pohledů se dalo vyčíst, že se těšíme, ale uvnitř každého z nás byla malá skulinka obavy. Obavy z toho, co nás čeká, jací budou spolužáci, profesoři, jak se budeme k sobě chovat…? Vždyť jeden den na seznámení, který jsme dosud měli jen 1. září je tak málo.

Kromě jednoho spolužáka, který byl nemocný, jsme se zúčastnili adaptačního kurzu na chatě Gymnázia Nymburk v Rokytnici nad Jizerou všichni. Po dvouhodinové cestě na nás čekaly teplé, slunné Krkonoše. Na chatu vzdálenou 1 km jsme z parkoviště museli zdolat kopec se svými batohy a veškerým jídlem. S odhodláním a velkou energií, kterou jsme zatím měli, jsme velký kopec zdatně vyšlapali. Sice jsme se trochu zapotili, ale vidina odpočinku a dobrého jídla byla motivací, která nás poháněla na každém kroku.

Náplní kurzu byly různé adaptační hry k seznámení s novými spolužáky a poznávání krás Krkonoš. No a kam jsme se podívali?

V pátek jsme se vydali k Huťskému vodopádu. Cesta nám dala pěkně zabrat, ale všichni jsme ji zdatně zvládli. Když jsme dorazili zpátky na naši chatu, museli jsme opět vyběhnout menší kopec směr jídelna. Vždy jsme byli zvědaví, co výborného nám paní kuchařka uvaří a upeče. Vepřo knedlo zelo, rizoto, řízky… Muffiny, perníčky, bublanina… Můžu říct, že všechna jídla se paní kuchařce opravdu povedla.

Co jsme podnikli v sobotu? V sobotu jsme šli na celodenní výlet do Harrachova, odkud jsme jeli lanovkou na Čertovu horu. Všichni jsme byli utahaní, jako malá koťata. Zato neděle byla celkem odpočinková. Ti, kteří chtěli a nebáli se, si tak mohli vyzkoušet své dovednosti v lanovém centru. Také jsme si prohlédli Rokytnici a zbytek dne jsme měli pro sebe.

Víkend utekl velmi rychle a s ním i společné a nezapomenutelné zážitky, chvíle a večery, na které budeme všichni rádi a s úsměvem na tváři vždy vzpomínat. Cílem adaptačního kurzu bylo, abychom se navzájem co nejvíce poznali, a myslím si, že to se opravdu povedlo.

Nikol Vajdíková, 1A (Foto: M. Soukup)

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.