Jak jsme trénovali na ostrou expedici DofE

Jak jsme trénovali na ostrou expedici DofE

Již minulý týden jste si na školních stránkách mohli přečíst článek o přípravné expedici studentů z KB. Nyní přidáme ještě zážitky dalších skupin. V letošním školním roce usiluje o získání Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v rámci centra, které u nás ve škole funguje od září 2016, celkem 45 studentů a studentek, kteří jsou rozděleni do osmi expedic. Brzy je čeká závěrečná dobrodružná expedice, na kterou je třeba se dobře připravit. 37 z nich prověřovalo svoji připravenost během minulého týdne.

Naše cvičná expedice začala v úterý 7.5 v Psinicích. Z Psinic jsme se vydali přes Dětenice k Pilskému rybníku a odtud to měl být už jen kousek lesem. Jenomže to bychom nebyly my, aby se nám něco nestalo. Z pouhých dvanácti kilometrů se nedopatřením stalo téměř dvacet, a to nás trochu mrzelo. Největší zlost měla asi naše Evča, ale po krátké přestávce na zanadávání si jsme pokračovali nyní už ve správné cestě do Tuchomi. Paní profesorka Martínková nás nechala si opéct buřty, poté jsme si ještě na večer uvařili fazole s kukuřicí, postavily jsme stany a poté jsme hráli různé hry.

Protože noc byla celkem chladná, ráno jsme byly hodně vymrzlé. Seděly jsme v kolečku okolo plynového ohřívače a vyčkávaly jsme až se nám ohřeje voda na čaj. Uvařily jsme si snídani, sbalily jsme stan a všechny naše věci a vydaly jsme se opět na cestu.  Cesta zpátky vedle z Tuchomi přes Rožďalovice až do Křince, kde jsme šťastně nasedly do vlaku a potkaly ostatní skupiny, které jely z Rožďalovic. Celá expedice se nesla ve veselém duchu až na pár chvil, kdy jsme byly trochu ztracené. Viděly jsme spoustu věcí z přírody a hlavně řepku.

Za naší expedici Tereza Holečková

(Adéla Drahokoupilová, Eva Sloupová, Sára Kvízová, Tereza Holečková – 5QA)

Zobrazeno: 9626x

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc.

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc. (23. 7. 1929-11. 1. 2021), zakladatel oboru vakuové fyziky v Československu, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel Občanského fóra, náměstek ministra školství, od roku 2003 čestný absolvent nymburského gymnázia (v posledním ročníku byl 21. 2. 1948 vyloučen ze studia z politických důvodů)

Svět v roce založení školy

Výstava nezávislých

20. březen 1903

Na výstavě Nezávislých v Paříži byla mj. vystavena i díla Henryho Matisse, Andrého Deraina, Maurice de Vlamincka aj. 

Nejčtenější

27.05.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce hledá od školního roku 2026/2027 nové učitele a učitelky pro výuku na nižším i vyšším gymnáziu.

celý článek
27.05.2026
Naše učitelka informatiky Lenka Vojtěchová převzala ocenění za pedagogickou činnost v rámci republikového finále soutěže HAXAGON Skirmish Czech Republic 2026, které se konalo 14. května 2026. Ocenění jí předal ministr školství Robert Plaga.Toto ocenění je významným uznáním její práce v oblasti rozvoje studentů v informatice, programování, kybernetické bezpečnosti a moderních technologií.
celý článek
30.05.2026

Školní streetballová liga pokračovala 3. a 4. kolem základní části a jednoznačně největším překvapením byl výkon Profesorů, kteří si připsali již 4. výhru v řadě, což se nejzkušenějšímu týmu soutěže podařilo naposledy v roce 2012. Devět odehraných zápasů napříč skupinami zároveň jasně naznačilo pětici týmů, které mají jistý postup do čtvrtfinále. O tom, které další tři celky doplní čtvrtfinálovou sestavu, rozhodne závěrečné kolo základní části, jež je na programu 5. června.

celý článek