Výtvarná exkurze do Rudolfina a na Staroměstskou radnici v Praze

Výtvarná exkurze do Rudolfina a na Staroměstskou radnici v Praze

Dne 21. 3. 2014 vyrazily třídy 6XA a 6XB na výtvarnou exkurzi za doprovodu paní profesorky Haníkové a Sedlaté. Cílem této exkurze byly hned tři výstavy. Nejdříve jsme zamířili do galerie Rudolfinum, kde jsme navštívili dvě výstavy. První výstava se jmenovala „Only The Good Ones“, tématem výstavy byly momentky, které se obzvláště v současnosti rozmáhají celým světem. Na těchto momentkách byly věci jak z každodenního pouličního života, tak i věci  ze soukromého života. Myslím, že spoustu z nás tato výstava velice zaujala.

Druhá výstava se týkala ruského malíře Viktora Pivovarova a britského malíře Geda Quinna, která byla oproti první poněkud více klasická, ale přesto velice povedená. Nejvíce mě zaujal obraz Saturn požírající své děti, který Pivovarov velice originálně zpracoval.

Poté, co si výstavu všichni prohlédli, jsme vyrazili na Staroměstskou radnici, kde se konala výstava „Pocta Bohumilu Hrabalovi“. Osobně mi tato výstava přišla nejzajímavější, jelikož zde byla díla od různých umělců, zpracovaná každé jiným způsobem a vždy se týkala bud‘ samotného Bohumila Hrabala, anebo jeho díla.

Kateřina Honzáková, 6XA

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1946.

Již ve škole projevovala sklon k výtvarnému umění a pracovala pod vedením tehdejšího profesora gymnázia akad. mal. Quido Lexy.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
17.05.2024

Studenti Gymnázia Nymburk vás zvou na Nymburský Majáles 2024!

Tak jako každý rok za posledních několik let, i tento rok pořádá Studentský Parlament Gymnázia Nymburk Nymburský Majáles!  Celá akce se odehrává v parku pod Nymburskými hradbami. A to v sobotu 25.5. - od 13:30 do půlnoci. Vstupné ja jako vždy ZDARMA. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.