Exkurze k Pražskému Jezulátku se sekundou B

09.05.2023
Exkurze k Pražskému Jezulátku se sekundou B

V úterý 9. května jsme se společně se sekundou B vypravili v rámci občanské výchovy na již tradiční exkurzi k Pražskému Jezulátku. Tentokráte nás čekal zbrusu nový program s názvem Influencer pod vedením zkušených lektorů, kteří nás seznámili jak s interiérem kostela a přilehlého kláštera, tak nám také nabídli možnost zamyslet se nad tím, co můžeme ve svém životě ovlivnit, čeho si vážíme a obdivujeme na ostatních lidech.

Zde pár příspěvků od samotných žáku:

Na začátku akce jsme dojeli vlakem do Prahy a poté tramvají k Jezulátku. Tam na nás čekali naši průvodci a započal náš program. Nejdříve jsme si šli prohlédnout Kostel Panny Marie Vítězné a Pražské Jezulátko. Poté jsme se přemístili ven a chvilku si povídali. Mezitím naši průvodci připravili v kostele stojany s plakáty, na kterých byly zobrazené různé postavy, jako třeba sv. Josef, Terezie z Lisieux, Kovy atd. U každé postavy byl její krátký životopis a my jsme si k nim měli zapsat důležité informace. Poté jsme se přemístili za oltář v kostele a rozdělili se do skupin. Každá skupina si vylosovala jednu postavu a splnila úkol spjatý s touto postavou. Dokončili jsme náš úkol a odebrali se zpátky k plakátům, kde jsme si vždy vybrali jednu vlastnost naší postavy a nalepili ji na papírovou postavu člověka. A tam k nám přišel mnich Pavel Pola a my jsme se ho mohli ptát na různé otázky. Poté jsme se přemístili do krypty kostela a podávali si navzájem svíčku a říkali, kdo nás v životě inspiruje. Náš výlet takto i skončil, protože jsme se pak už jen přemístili na nádraží a odjeli do Nymburka.

František Schorný

 

Dne 9.5 jsme vyrazili na výlet k Pražskému Jezulátku, kde si pro nás připravili dobrovolníci program z názvem Influencer. Ze začátku jsme obcházeli tabule s různými lidmi a texty o nich a poté jsme se rozdělili do skupin podle barvy jmenovek a každý jsme si vylosovali jednu postavu z tabulí. Pak každá skupina obdržela obálku se zadáním, co máme dělat. Byla to celkem zábava a nakonec jsme se vydali na hřbitov knězů a mnichů (krypty). Poté jsme se rozloučili s dobrovolníky a vydali se přímo do mekáče. Tam jsme se všichni dobře najedli a vyrazili domů. Výlet byl dobrý.

Adam Slavík
 
 
Dne 9.5.2023 byla sekunda B na exkurzi v Praze v kostele Pražského Jezulátka. Na začátku exkurze nás provedli kostelem, poté nám rozdali kartičky s obrázky osob, do kterých jsme zapisovali zajímavé informace. Po dopsání si nás zavolali dozadu kostela, kde jsme se rozdělili do skupinek a dělali různé úkoly. Až všichni měli hotovo, šli jsme na zahradu, kam přišel i mnich, kterého jsme se ptali na různé otázky. A poté jsme zavítali i do krypty. Na konci prohlídky bylo lehké shrnutí a krátká zastávka v McDonald's.
 
Jakub Smeták
 
 
Dnes 9.5 jsme jeli na výlet k Pražskému Jezulátku. Jako první jsme se šli podívat do kostela Pražského Jezulátka. Potom jsme se bavili o infulencerech a byl k tomu i program s hledáním zajímavých informací. Dál pro nás průvodci měli připravený program ve skupinkách, kde každá skupina měla jinou aktivitu k řešení. Potom jsme si mohli povídat s mnichem Pavlem Polou. Jako poslední jsme šli do krypty do podzemí, kde se dříve pohřbívali mniši.
 
Alžběta Kubíčková

Aktuální informace

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Svět v roce založení školy

Vynález elektrokardiografu (EKG)

3. listopad 1903

Holanďan Wiliem Einthoven veřejně předvedl jím vynalezený elektrokardiograf.

Nejčtenější

16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek
11.01.2026

Druhá alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční v pátek 23. ledna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude tentokrát diplomatka Mgr. Eva Kratochvílová. Beseda má titul: Bezpečnost - společná odpovědnost.

celý článek
09.01.2026

Ve čtvrtek 8.1. zavítala do školy naše absolventka Viktorie Antošová, která se studenty angličtiny a francouzštiny pohovořila o svých zkušenostech spobytem a studiem v zahraničí. 

 

celý článek