British Painting Today and Stuck on the City

British Painting Today and Stuck on the City

Byl krásný podzimní den a my jsme se těšili na takzvaný den „volna“, zdali to takto mohu nazvat, který byl před námi. Naším cílem bylo seznámit se s výtvarným uměním dnešní doby. A myslím, že to se nám povedlo vskutku báječně.

První cesta vedla do Galerie Rudolfinum  za výstavou s názvem Beyond Reality-British Painting Today (Mimo realitu-Britská malba dnes). Než se ale ponořím do průběhu výstavy, chtěla bych se také zmínit i o tom, co všechno jsme cestou do galerie viděli. Byla to gotická Prašná brána nacházející se v ulici Na Příkopě, dále barokní Chrám svatého Mikuláše a Palác Kinských ve stylu rokoka na Staroměstském náměstí.

Nyní ale zpět do tajů Rudolfínské galerie. Jelikož jsem měla možnost tam zavítat poprvé v životě, ihned při vstupu mě příjemně překvapil zdejší interiér. Poté už následovala prohlídka s výkladem, který byl podán zajímavou formou. Výstava se týkala dvanácti významných umělců působících ve Velké Británii. Dozvěděli jsme se, jak je právě figurální kresba a malba na dnešní britské výtvarné scéně oblíbená. Přestože se považuji za výtvarně neznalou a nenadanou, musím uznat, že to, co jsem dnes měla možnost na vlastní oči shlédnout, mě opravdu zaujalo. Občas jsem nedokázala uvěřit malbám fotografického realismu a přemýšlela nad tím, jak je možné něco tak úžasného vůbec vytvořit. Nejvíce mě zaujali výtvory Glenna Browna. Doporučuji k nahlédnutí jeho webové stránky. Jeho nejpoutavějšího obraz  nesl název The Happiness in One's pocket. Druhá část výstavy byla ve stylu akademické malby 19. století a klasické malby svázané s renesančním dědictvím. Dle mého názoru i tato díla měla velké ohlasy.

Spokojeni jsme odcházeli do Městské knihovny v Praze, kde se po dobu třech měsíců koná Mezinárodní výstava street artu a graffiti s názvem Stuck on the City (Městem posedlí). Jedině, jak tuto výstavu mohu ohodnotit, je říct: „Dokonalost sama“. Celá tato výstava mě naprosto okouzlila a mnohé ostatní účastníky také. Doposud jsem netušila, že umění street artu a graffiti může být tak obdivuhodné. Nedokážu ani posoudit, co se mi zde líbilo nejvíce, protože zde bylo všechno moc pěkné, ale rozhodně si myslím, že zajímavé bylo vlastní vyzkoušení vytvoření různých nápisů ve stylu street art a graffiti. Vlastně, posuďte z přiložených fotek sami!

Tímto bychom také rádi poděkovali paním profesorkám Sedlaté a Haníkové za příležitost shlédnout něco nových a nevídaných rozměrů.

Čermáková Kateřina, 1.A

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.