Bronzová expedice: Herbář z Kokořínska

Bronzová expedice: Herbář z Kokořínska

Asi týden před expedicí jsme se dozvěděli, že s námi pojede ještě slečna z jiné školy, což bylo skvělé, protože jsme tak poznali někoho, koho bychom jinak neměli šanci potkat.

Samotná expedice započala v Lysé nad Labem, odkud jsme se dopravili vlakem do Liběchova. Cesta utekla rychle, byť jsme se báli, že naše krosny zavalí nevinné spolucestující. Hned na začátku jsme se několikrát ztratili, navíc počasí se nemohlo rozhodnout, jestli má pršet nebo svítit sluníčko. Nakonec po namáhavém výstupu jsme dorazili k Čertovým hlavám. Odtud už to bylo z kopce a pak po rovině, takže nám cesta rychle ubíhala. Mohli jsme díky tomu sbírat květiny do herbáře, který byl tématem naší expedice a zároveň dělat časté zastávky na jídlo.

Noc jsme strávili pod převisem. Ještě před tím jsme si k večeři uvařili párky a polévku a dlouho do noci jsme si povídali.

Druhý den jsme museli dojít pro vodu a pak už jsme vyrazili na cestu. Až na velmi namáhavý výstup na Pokličky (kdo tam dal tolik schodů?) byla cesta opět pohodová. Těsně před Mšenem, které bylo naším cílem, jsme se zastavili na oběd. Uvařily jsme si špagety. Pak už jsme pokračovali do Mšena a po ukončení expedice si v místní cukrárně za odměnu koupili sladké zákusky.

Jsme rády, že jsme mohli expedici zažít a těšíme se příští rok na další!

Tereza Hladká, Anna Grešulová, Tonička Fraňková, Bára Šídová, Míša Kasíková, Adéla Radilová KB a jako host Maruška Petríková

Aktuální informace

15.09.2021

ve čtvrtek 23/9 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Stávka na dráze

6. dubna 1903

Všeobecná stávka železničářů v Nizozemsku

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu