Bronzová expedice do Železných hor

Bronzová expedice do Železných hor

V neděli 5.6. se část naší expedice (Kateřina Müllerová, Ema Mrozková, Žaneta Valentová a Kamila Votočková) nalodila v Nymburce na vlak v 10:18. Společně jsme protrpěly cestu dvěma rychlíky a jedním motoráčkem.

V Ronově nad Doubravou jsme se vyhrnuly z vlaku a vyřešily si nejdůležitější pokyny s paní Martínkovou a panem Rajou. Hned poté jsme se s vidinou blízkého oběda vydaly na cestu. Neušly jsme snad
ani kilometr a už jsme byly nuceny zastavit. Musely jsme totiž nutně dolít vodu toulavým kočkám.
Poté, co jsme se od nich konečně odtrhly, pokračovaly jsme směrem do Třemošnice. Prošly jsme kolem pěkného kostela a narazily na řeku Doubravu, ve které jsme se samozřejmě musely vyrochnit - někteří nechtěně. 
Po obědě, když jsme s mírným časovým skluzem došly do Třemošnice, se k nám přidaly zbylé dvě členky naší expedice – Anežka Marková a Sofie Zakrevskaya.
Z Třemošnice jsme se vydaly v plné síle i počtu a rychle zdolaly vzdálenost která nás dělila od místa přespání, kterým byl turistický přístřešek pod romantickou zříceninou hradu Lichnice. 
Když jsme dorazily, nejdříve jsme se utábořily, uvařily si večeři a prohlédly hrad, tedy to, co z něj zbylo. 
Ráno jsme se okolo páté probudily (díky jednomu velice hlučnému ptákovi), uvařily vodu na kaši a po sbalení všech odpadků jsme vyrazily vstříc Heřmanovu Městci.   
Bohužel, jsme se již po necelých dvou kilometrech musely rozdělit, protože jedné z nás bylo špatně od žaludku. Tím pádem jsme tři z nás šly trochu kratší trasu, kterou jsme si nakonec stejně prodloužily kvůli mokré trávě a stavu našich bot.  
Druhá část naší výpravy šla plnou trasu, na které jsme se setkaly s divokými prasaty. Svoji delší trasu jsme si kvůli nim nakonec ještě více prodloužily. Po chvíli bloudění a čvachtání ponožek v mokrých botách se nám podařilo dojít do Heřmanov Městce kde jsme se všichni znovu sešly. Po občerstvení v útulnékavárně následoval odjezd z autobusového nádraží a po necelých dvou hodinách už všichni byli v pořádku doma.

Žaneta Valentová KB

Aktuální informace

09.12.2024

Zájemce o studium a jejich rodiče zveme na prohlídku školy ve čtvrtek 9/1 od 14.00 do 16.00 hodin. Součástí programu jsou informační schůzky s vedením školy v 14:15, 14:45, 15:15 hod.

26.10.2024

Rada školy dne 25. 10. schválila výroční zprávu o činnosti školy za rok 2023 - 2024.

Významní absolventi

Mgr. Jana Smolíková

Mgr. Jana Smolíková, geografka, cestovatelka, polárnice a environmentalistka, která už třikrát v rámci vědeckého pobytu navštívila Antarktidu, maturovala na naší škole v roce 2001.

Anketa

 
Motto školního roku 2024-25
1. Charlie Chaplin 41 %
2. John Lennon 18 %
3. Eleanor Roosevelt 13 %
4. Stephen Covey 8 %
5. Herman Melville 20 %
Celkový počet hlasů: 212
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Neúspěšná jednání o úředním jazyku

3. leden 1903

Němečtí a čeští poslanci se sešli ve Vídni na konferenci, která měla vyřešit jazykový problém v Čechách. 

Nejčtenější

22.11.2024

S radostí vám oznamujeme vznik Spolku absolventů Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce. Skupina bývalých studentů školy se po mnoha nápadech, diskuzích a setkání rozhodla oficiálně založit absolventský spolek. Spolek si klade za cíl propojit všechny, kdo jsou součástí historie naší školy - absolventy, bývalé i současné pedagogy, a také přátele gymnázia. Spolek absolventů Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce bude sloužit jako prostor, kde se bývalí studenti mohou znovu setkávat, společně zavzpomínat na školní léta, udržovat kontakt se školou a zároveň podpořit současné studenty gymnázia. Je to příležitost stát se součástí něčeho nového, inspirativního a pokračovat v budování vazeb, které přetrvají generace.

celý článek
26.11.2024

V pondělí jsme před šestou hodinou ráno vyrazili na téměř pěti hodinovou cestu od budovy školy směr Berlín. Ještě před polednem jsme si již prohlíželi East Side Gallery a její dnes už legendární graffiti. Odtamtud jsme spěchali na rezervovanou prohlídku budovy Říšského sněmu s vyhlídkou na celý Berlín. 

celý článek
22.11.2024

Kdo z vás si pamatuje klasické třídní knihy, zůstane zcela jistě dojat, potěšen i pobaven příběhem té, kterou měla třída oktáva A ve školním roce 1946-47. Psal se rok 1947 a 30. května, tedy téměř na konci školního roku, mizí třídní kniha. Jaké pozdvižení a nepříjemnosti nejen pro žáky (ale zejména pro třídního profesa Bohuslava Sýkoru na tehdy Státním reálném gymnáziu v Nymburce) nastaly, si dnes jen můžeme s notnou dávkou škodolibosti a pobavení představovat. 

 

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.