Školní streetová liga - FINAL FOUR

11.10 hod. - Gymnázium Mělník - Kofoláčci

11.45 hod. - Zápas o 3.místo / 12.10 - dekorování týmu na 3.místě

12.15 hod. - FINÁLE / 12.45 hod. - dekorování týmů na 1.a2.místě

Již poosmé budou bojovat 4 nejlepší týmy o pohár z dílny holandských mistrů, který škola zakoupila v roce 2004 a který nad svou hlavu mohli pozvednout takoví basketbalisté jako například Zdeněk Hanzlík či Matěj Sýkora, kteří si posléze zahráli i nejvyšší domácí soutěž Mattoni NBL. Po 21 zápasech základní části se do závěrečné fáze turnaje probojovaly týmy Kofoláčků (ti se budou opírat především o hru druhého nejlepšího střelce soutěže Honzy Mareše), Sněhurky a 7 trpaslíků (tam je lídrem Jakub Michálek, i když bych nerad zapomněl na Katku Vlasákovou či další spíš nebasketbalisty, kteří svou obětavostí často rozhodovali zápasy), Without Name (tým, ve kterém se vyskytuje ideální souhra Dana Říhy a Karolíny Žampové + za velmi sympatické se dá označit i to, jaký prostor ve hře dostali Honza Brzák a hlavně Jirka Szita, který ovšem bude tomuto týmu citelně chybět v boji o ty nejvyšší příčky), Gymnázia Mělník (největší favorit, jehož prohra by byla podobnou senzací jako výhra českých fotbalistů na nejbližším mistrovství světa ve fotbale).

O pohodu se budou starat tradiční moderátoři Tomáš Friedel a Matěj Sýkora. Hudební doprovod pak obstarají studenti 7.MB a podle všeho by se mělo po 3 letech hrát venku, takže další plus, které by mohlo fanouškům streetu připravit pěknou pohodovou podívanou na hřišti ve dvoře nymburského gymnázia.

Absolvoval v roce 1950.

Půl století působil na nejvyšší úrovni střídavě jako hráč a trenér basketbalu a jako expert při OSN.

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon,