Mistři streetu 2011 - Gymnázium Mělník

Mistři streetu 2011 - Gymnázium Mělník

GYMNÁZIUM MĚLNÍK = 8 VÝHER = 1.MÍSTO

Semifinále

Without Name - Sněhurka a 7 trpaslíků = 11:11 (0:2 po trestných hodech)

Gymnázium Mělník - Kofoláčci = 20:8

O 3.místo

Without Name - Kofoláčci = 8:20

FINÁLE

Gymnázium Mělník - Sněhurka a 7 trpaslíků = 20:10

Školní streetballová liga 2011 - konečné pořadí

1. Gymnázium Mělník

2. Sněhurka a 7 trpaslíků

3. Kofoláčci

4. Without Name

5. Profesoři

6. Harlem CHeatmasters

7. All Stars

     Finálový den streetové ligy přinesl řadu zajímavých momentů a jedno nefalšované drama v úvodním semifinále. Tým Sněhurky a 7 trpaslíků nastoupil proti Without name a hned od počátku bylo patrné, že se jedná o velmi vyrovnané týmy, vždyť v základní části vyhráli Without Name až v samotném závěru 15:13 a i v semifinále by se dalo sázet na výhru jednoho z týmů jen s velkým rizikem. Bylo to utkání, ve kterém se tým Without Name nemohl opřít o hru Jirky Szity (pobyt v USA) a i přesto, že třetí do party k Danovi a Karolíně Honza Brzák bojoval seč mu síly stačily a mnohdy svými "přízemními" kousky motal hlavu soupeře, měla více ze hry Sněhurka, která 15 sekund před koncem vedla o 2 body a už už sahala po finálové účasti. V ten moment vzal vše do svých rukou Dan Říha, který na rozpáleném hřišti vystřelil veledůležitou trojku o desku, která 9 sekund před koncem zápasu znamenala remízu 11:11 a historicky první rozstřel v dějinách Školní streetové ligy. Házelo se z čáry trestného hodu a poté, co byla Sněhurka 2xúspěšná, ležela ta největší tíha zodpovědnosti na Honzovi Brzákovi, který bohužel pro Without Name neuspěl a tak bylo rozhodnto - Sněhurka do finále, Without Name čekal zápas o 3.místo. Druhé semifinále pak jednoznačným výsledkem opanovala parta Gymnázia Mělník, která Kofoláčkům dovolila pouze 8 bodů a svým dvacátým bodem ukončila zápas již v 15.minutě. Kuriózně stejným výsledkem 20:8 skončil i zápas o třetí místo, ve kterém Dan-Karolína-Honza již nestačili asi i fyzicky na Kofoláčky, které svými 13 body dovedl k bronzovým medailím Honza Mareš. Finále po delší době přineslo zcela jednoznačný průběh a zasloužený titul pro Gymnázium Mělník, které vyhrálo nad Sněhurkou 20:10 a mohlo tak pozvednout nad hlavu putovní pohár pro vítěze za rok 2011. 

     Závěrem bych ještě poděkoval skvělým moderátorům (Matějovi Sýkorovi a Tomáši Friedelovi), kteří svými glosami opět nezklamali a výrazně pozvedli úroveň FINAL FOUR.  Poděkování zaslouží i všichni hráči, kteři svým vystupováním přispěli k pohodovému průběhu celé dvouměsíční soutěže - vždyť slovo faul zaznělo ve všech 25 zápasech pouze 16x, což je jen stěží uvěřitelný historický rekord. Díky také všem, kteří mi pomohli uspořádat závěrečný den (Matěj Šípek-aparatura, Katka Henclová a Tereza Rychetská - fotodokumentace + každý kdo přinesl či odnesl židli či lavičku).

     Takže příští rok se opět těším na všechny ty, kteří podobně jako Michal Ježdík tvrdí, že obroučka vytváří ten nejkrásnější otvor na světě při 9.ročníku Školní streetové ligy, jehož začátek je naplánován na duben 2012.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

Svět v roce založení školy

Svaz českých lyžařů

21. listopad 1903

V Jablonci nad Jizerou byl založen Svaz českých lyžařů.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!