Výtvarná soutěž „A proč je platýz placatý?“

14.05.2011
Výtvarná soutěž „A proč je platýz placatý?“

Ve škole jsme malovali na téma „A proč je platýz placatý?“ do soutěže Polského institutu. Moje malba se umístila, a proto jsem se se svou sestrou vydala v sobotu 14. 5. 2011 do Prahy na  17. mezinárodní  knižní veletrh „ Svět knihy “.

Když jsme dorazily, zamířily jsme do sálu „ Rosteme s knihou “, kde se mělo konat vyhlášení vítězů a předávání cen. Tohoto udílení se zúčastnil také polský spisovatel Rafal Kosik, po pravici mu seděl herec Kajetán Písařovic a po jeho levici seděla Beata Mocová z Polského institutu.

Nejprve nám pan Písařovic předčítal z knihy Felix, Net a Nika; Gang neviditelných, kterou napsal Rafal Kosik. Poté následovalo vyhlášení výsledků soutěže, které se zúčastnilo přibližně čtyři sta dětí. Získala jsem 2. místo ve své kategorii a byla jsem odměněna knihami, cédéčky a mnoha dalšími skvělými cenami.

Potom jsme se rozhlédly po celé výstavě. Tento rok byla výstava uspořádána na téma „Saudská Arábie“. Všude se nacházely stánky různých nakladatelství, kde si návštěvníci mohli zakoupit knihy. Výstava byla nádherná a každému upřímně doporučuji, aby ji navštívil.

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Svět v roce založení školy

Giovanni Giolitti ministerským předsedou Itálie

3. listopad 1903

Liberál Giovanni Giolitti se stal italským ministerským předsedou. 

Nejčtenější

29.03.2026

Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.

celý článek
31.03.2026

V pondělí 30.3. se konal tradiční Velikonoční florbalový turnaj pro žáky VG. Třídy byly rozděleny do dvou skupin po šesti, kde se hrálo systémem každý s každým. První dva týmy postupovaly do semifinále.

celý článek
31.03.2026

Studenti Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce dosáhli výrazného úspěchu v krajském kole přeboru škol v rapid šachu v kategorii žáků z 6.–9. tříd ZŠ a příslušných ročníků osmiletých gymnázií, kde obsadili výborné 2. místo. Turnaje, který hostily 23. a 24. března Neratovice, se zúčastnilo celkem 32 družstev z celého Středočeského kraje a hrál se švýcarským systémem na 7 kol.

celý článek