STK - 3.A - Sázava 2011

24.06.2011
STK  - 3.A - Sázava 2011

20. června 2011 ráno se většina 3A,
doplněná třemi parťáky ze septimy A, vydala vstříc dobrodružství, totiž
na dlouho očekávaný pětidenní vodácký kurz na Sázavě.

Pod vedením pana profesora Hyblera, paní profesorky Šádkové, její čtyřnohé štěkající pravé ruky Geralda a instruktorů Štěpána a Romana, jsme si nepřipouštěli nervozitu z nových zkušeností, neznámých míst a špatného počasí.

Vlakem jsme dojeli do Kolína a pokračovali jsme autobusem do Kácova, kde jsme si zapůjčili lodě, pádla, barely a vesty.

Před prvním setkáním s vodou si mírně vyděšené dívky rozebrali chlapce s nadějí, že se tolik nenadřou a nebudou jezdit od jednoho břehu k druhému.  Ukázalo se, že tato úvaha byla v některých případech naivní, ale po pár desítkách minut se všechny lodě pohybovaly uspokojivou rychlostí, ba dokonce i správným směrem.

Vojenské podmínky v tábořišti, které se mělo stát naší noclehárnou po první noc nás nezbavily dobré nálady. To se povedlo až vytrvalému dešti, který přišel večer, avšak do slunečného rána jsme vstali s novou dávkou energie. Než jsme se stihli nasnídat, objevily se mraky a začalo drobně pršet, ale s větou : „Nenaděláš nic,“ jsme si připravili houby na vysoušení lodí a statečně jsme se odpíchli od břehu.

Během dne se počasí zlepšilo a my se těšili na středu jakožto na nejteplejší den . Kemp číslo dvě nás příjemně překvapil. Našli jsme si i nového kamaráda, a to velmi vzdělaného upovídaného pána, který má dle vlastních slov nejdelší péro (za kloboukem) v Evropě.

Potěšil nás zprávou, že takoví jako my v kempu ještě neviděl. Že prý se všichni s jídlem, unavenými pohledy a kytarou usídlí okolo ohniště a ne okolo hromady odpadků, jak jsme to dokázali jen my.

Třetí den nás předpověď počasí nezklamala. Panuje všeobecné přesvědčení, že za deště bychom vytyčenou trasu jeli dvakrát kratší dobu, než za jakou jsme to zvládli. Ale jak už bylo řečeno, byl to nejpříjemnější den.

Večer se kempem rozléhalo nadávání na spálená kolena, někdy i na spálené uši. Spotřeba mléka po opalování a panthenolu byla neuvěřitelná. Teplo si vybralo svou daň, přišla bouřka a následovalo zašívání stanu, stěhování věcí na suchá místa a domlouvání se, kdo bude kde spát.

Každý si takové místo našel a ráno se všichni v dobrém rozpoložení sešli na plachtě, abychom zasedli ke snídani. Čtvrtý den doznívalo středeční teplé počasí. Brzy odpoledne jsme dorazili do Týnce nad Sázavou a mnozí z nás vyrazili na jídlo, které nikdy nepotkalo konzervu ani kotlík. Po návratu jsme se nezmohli na nic jiného, než rozložit kamarádku plachtu a na ní ležet, dokud nespadly první kapky. Déšť naštěstí netrval dlouho a my měli možnost si poslední společný večer pořádně užít.

Na poslední páteční jízdu jsme měli slíbený nejkrásnější úsek plný jezů, kamenů a peřejí. Vzhledem ke studenému větru to nebylo nejpříjemnější, ale nestěžovali jsme si, dokud první loďky nepluly unášeny proudem dnem vzhůru. Nutno podotknout, že kromě odřených a potlučených nohou a spodních částí zad  nikdo nepřišel k vážnému úrazu.

Dalo by se říci, že teprve toho dne jsme pocítili skutečné vyčerpání. Fyzické i psychické. Bylo to poznat, když jsme po příjezdu do Pikovic leželi na trávě a dojídali poslední zásoby jídla. Když jsme prospali celou cestu vlakem do Prahy i když jsme na nádraží v Nymburce sotva pletli nohama.

Za největší úspěchy vodáckého kurzu považujeme tři věci.

Po krutém a vytrvalém výcviku jsme naučili Geralda slyšet na nové jméno.

Zjistili jsme, jak rozčertit pana profesora Hyblera, který si z nás neustále dělal legraci. Stačilo na všem dobře známý vodácký pozdrav „Ahóóój“ odpovědět „Dobrý den“ a pan Hybler nejméně 20 minut nepromluvil ani slovo.

A nakonec jsme strávili krásných pět dní se svými kamarády, nikomu se nic moc nestalo a  máme zajištěno, že na třídních srazech po letech nebudeme mlčet a budeme mít na co vzpomínat. 

V jednotlivých dnech jsme absolvovali následující úseky                                               

1.den               Kácov – Český Šternberk

2.den               Český Šternberk - Sázava     

3.den               Sázava – Zlenice

4.den               Zlenice – Týnec nad Sázavou

5.den               Týnec nad Sázavou - Pikovice

 

 

                                                                                                          Palánová Anna

Aktuální informace

19.11.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 28. 11. 2024 od 17.30 hodin.

13.11.2024

Školská rada je opět kompletní.

26.10.2024

Rada školy dne 25. 10. schválila výroční zprávu o činnosti školy za rok 2023 - 2024.

09.09.2024

Novinka pro studenty a rodiče

Celý článek

Významní absolventi

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um.

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um. (*1977), muzikoložka, hlasatelka a moderátorka, maturovala na nymburském gymnáziu v roce 1996 (pod dívčím příjmením Kopecká).

Anketa

 
Motto školního roku 2024-25
1. Charlie Chaplin 41 %
2. John Lennon 18 %
3. Eleanor Roosevelt 13 %
4. Stephen Covey 8 %
5. Herman Melville 20 %
Celkový počet hlasů: 212
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Proti sociálním demokratům

Pruský ministr práce prohlásil: „Když se dělník bude agitátorsky podílet na sociálnědemokratické propagaci mezi železničním personálem, bude okamžitě propuštěn. 

Nejčtenější

25.10.2024

Přinášíme všem rodičům a studentům rozpis lyžařských kurzů v zimní sezóně 2024/2025.

Konkrétní informace k platbám a organizaci kurzů budou včas rozesílat příslušní vedoucí LVVZ.

 

M. Hrstka

celý článek
04.11.2024

První listopadový víkend vyrazilo na 12 učitelů na úklidovou brigádu na chaty RSG.

Počasí přálo a stanovený plán prací byl dodržen v plném rozsahu. Můžeme tedy oznámit, že chaty jsou připravené na zimní provoz a LVVZ!

Děkuji na tomto místě všem účastníkům za pracovní elán a nasazení!

Michal Hrstka – správce chat

Níže uvádíme pro představu přehled prací na chatách.

celý článek
26.10.2024

V neděli 20. října 2024 se studenti ze tříd 7MA, 6XA a 2A sešli v 15 hodin před budovou Gymnázia, aby o půl hodiny později vyrazili na cestu do Londýna. Společně s průvodkyní Klárou a s učiteli angličtiny, p. Královou, p.Hubáčkovou a p. Otradovským, jsme přes Německo a Belgii dojeli do Francie, kde celý autobus najel do vlaku a přepravil nás tunelem do Anglie. 

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.