Adaptační kurs prima A

Adaptační kurs prima A

Dne 5.9. 2011  jsme vyrazili celá třída prima a na adaptační kurs na školní chatu v Rokytnici nad Jizerou. Účelem adaptačního kursu bylo seznámit se s profesory, ale hlavně s novými spolužáky.

Na chatu jsme jeli autobusem a už v půl osmé nás čekalo 29 dětí před školou. Jediný, kdo nejel, byl náš spolužák Vojta Drška. Paní profesorky, které s námi jely, byly: paní profesorka Koláčná, Sedlatá, Málková a její psí mazlíček Sidík. Cestou autobusem jsme se zastavili pro paní kuchařku.

Autobus nás pak vysadil u hotelu s názvem Rokytka a odtamtud jsme putovali pěšky až na chatu. Šlo se nám velice špatně, protože jsme táhli těžká zavazadla.

Potom  jsme se přemístili do další chaty o něco výš, kde byla jídelna.

Odpoledne jsme hned vyrazili na první výlet k Huťskému vodopádu. Bylo to moc krásné pozorovat vodopád. Byl to moc pěkný výlet.

Potom následovala večeře. Paní kuchařka Chladová je velice šikovná a moc dobře vaří. Na chatu s námi ještě jeli dva kluci ze septimy B , lektoři pro volný čas, Malina a Bohouš (Tak jsme jim jenom přezdívali; jmenují se Ondra Malinský a Tomáš Bohuslav.)

Následující den byl skoro pro všechny peklo. Navštívili jsme sice krásné muzeum Zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou a hráli pak s lektory – kluky  hru HUTUTUTU, ale z Pasek jsme šli do Rokytnice pěšky. Byla to velice dlouhá a namáhavá cesta, ale všichni jsme to nakonec zvládli.

Opět následovala večeře a potom večerní program. Vždy to byly převážně hry a byly moc super. Ve středu jsme zavítali do Harrachovské sklárny a muzea.

Ukázali nám výrobu skla a později jsme si mohli některé kousky zakoupit.

Ve čtvrtek jsme si udělali takový volný výlet jen do místní keramické dílny p. Pohořalé a mrkli jsme se na mineralogickou sbírku k panu Vondrovi.

V pátek jsme vykonávali velký odjezdový úklid. A také jsme psali povídky o „adapťáku.“

Děti i učitelé jsou moc fajn a myslím, že z nás bude dobrá třída.

Aktuální informace

19.01.2022

Oznamujeme nový termín besedy se soudcem prof. Zdeňkem Kühnem, významným absolventem naší školy. Akce se překládá na 24. únor 2022. Děkujeme za pochopení.

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 6. 9. 1922 v Nymburce a zemřel v r. 1996 v Nymburce. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

08.01.2022

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil. 

celý článek
03.01.2022

V průběhu prosince proběhla soutěž v konverzaci v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, všichni zájemci o soutěž nejprve napsali poslechový test, na základě jehož výsledků se ti nejlepší utkali v ústní části. Vítěz každé kategorie bude reprezentovat školu v okresním kole v Poděbradech. Letošní ročník přinesl zajímavé výsledky

celý článek
07.01.2022
Vzhledem k hygienické situaci jsme se rozhodli nejbližší Den otevřených dveří převést do on-line podoby. Je jasné, že jak pro školu, tak pro uchazeče a jejich rodiče, je předání potřebných informací o škole samotné, školním vzdělávacím programu a zejména o podobě přijímacích zkoušek a kritériích pro přijetí, naprosto zásadní a veledůležité. 
 

Den otevřených dveří v on-line podobě

DOD se bude konat ve středu 12. 1. 2022 v době od 17:30 do 19:00 hod.
 
DOD bude probíhat formou společné schůzky v prostředí Google Meet. 
Adresa schůzky je
Pro úspěšné přihlášení je nutné použít osobní GMail účet.
 
Program DOD bude rozdělen do tří obsahově shodných bloků s trváním 30 minut. Jejich začátky budou v 17:30, 18:00 a 18:30. V úvodu každé půlhodinky zazní informace vedení školy a zbytek času bude věnován dotazům.
celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu