Adaptační kurs prima A

Adaptační kurs prima A

Dne 5.9. 2011  jsme vyrazili celá třída prima a na adaptační kurs na školní chatu v Rokytnici nad Jizerou. Účelem adaptačního kursu bylo seznámit se s profesory, ale hlavně s novými spolužáky.

Na chatu jsme jeli autobusem a už v půl osmé nás čekalo 29 dětí před školou. Jediný, kdo nejel, byl náš spolužák Vojta Drška. Paní profesorky, které s námi jely, byly: paní profesorka Koláčná, Sedlatá, Málková a její psí mazlíček Sidík. Cestou autobusem jsme se zastavili pro paní kuchařku.

Autobus nás pak vysadil u hotelu s názvem Rokytka a odtamtud jsme putovali pěšky až na chatu. Šlo se nám velice špatně, protože jsme táhli těžká zavazadla.

Potom  jsme se přemístili do další chaty o něco výš, kde byla jídelna.

Odpoledne jsme hned vyrazili na první výlet k Huťskému vodopádu. Bylo to moc krásné pozorovat vodopád. Byl to moc pěkný výlet.

Potom následovala večeře. Paní kuchařka Chladová je velice šikovná a moc dobře vaří. Na chatu s námi ještě jeli dva kluci ze septimy B , lektoři pro volný čas, Malina a Bohouš (Tak jsme jim jenom přezdívali; jmenují se Ondra Malinský a Tomáš Bohuslav.)

Následující den byl skoro pro všechny peklo. Navštívili jsme sice krásné muzeum Zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou a hráli pak s lektory – kluky  hru HUTUTUTU, ale z Pasek jsme šli do Rokytnice pěšky. Byla to velice dlouhá a namáhavá cesta, ale všichni jsme to nakonec zvládli.

Opět následovala večeře a potom večerní program. Vždy to byly převážně hry a byly moc super. Ve středu jsme zavítali do Harrachovské sklárny a muzea.

Ukázali nám výrobu skla a později jsme si mohli některé kousky zakoupit.

Ve čtvrtek jsme si udělali takový volný výlet jen do místní keramické dílny p. Pohořalé a mrkli jsme se na mineralogickou sbírku k panu Vondrovi.

V pátek jsme vykonávali velký odjezdový úklid. A také jsme psali povídky o „adapťáku.“

Děti i učitelé jsou moc fajn a myslím, že z nás bude dobrá třída.

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

02.06.2022

Ke dni 31. 5. je odevzdáno 60 zápisových lístků do osmiletého studia a 30 zápisových lístků do čtyřletého studia. Odvolání, kterým nebylo možné vyhovět v rámci odvolání jsou odeslána na KÚ StK.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 6. 9. 1922 v Nymburce a zemřel v r. 1996 v Nymburce. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Tour de France

1. červenec 1903

Když se v časných ranních hodinách v Paříži rozjelo 60 cyklistických profesionálů k okružní jízdě po Francii, málokdo tušil, že se zrodil později nejpopulárnější silniční závod světa – Tour de France.

Nejčtenější

15.06.2022

Za krásného, letního počasí byl ve středu 15. června 2022 pořádán „Sportovní den“.  Studenti prim až kvart měli možnost užít si dopoledne v nádherném prostředí areálu „Veslák“ v Nymburce.  Různé sporty a aktivity ( míčové hry, florbal, frisbee, disk golf, ringo, softbal, pétanque), včetně tréninků na dračích lodích, dávaly možnost svobodné volby a radosti z pohybu. Nechyběla ani chvilka relaxace a občerstvení.

celý článek
24.06.2022

Každé léto se parta sejde, na vodu se vyrazí, vezmeš jídlo, loď i pádlo a nic víc ti neschází…

Letošní ročník vodáckého kurzu se tradičně uskutečnil na řece Sázavě. Na trati od Kácova po Týnec nad Sázavou, se skupina 54 studentů septim, den co den učila základům vodáctví i turistiky. Přes prvotní nesnáze, mozoly a kapky potu, se technika záběrů a manévrování s lodí zlepšovala. To samé platí i o balení věcí a stanů.

celý článek
16.06.2022

Discgolf - hra, jejímž cílem je dostat disk (létající talíř) na co nejméně pokusů z výhoziště až do jamky (speciální koš s řetězy) si získává stále větší oblibu napříč celou republikou. Důkazem toho je i účast na prvním okresním přeboru žáků základních škol, který se konal na poděbradském hřišti U Vodárenské věže. Celkem 71 chlapců a dívek bojovalo o historický primát, který si nakonec v soutěži děvčat vybojovala v závěrečném rozhozu naše KATKA KRÁTKÁ, která v konkurenci 32 hráček zahrála výsledek +4 nad PAR hřiště. Moc gratulujeme! 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu