Adaptační kurs prima A

Adaptační kurs prima A

Dne 5.9. 2011  jsme vyrazili celá třída prima a na adaptační kurs na školní chatu v Rokytnici nad Jizerou. Účelem adaptačního kursu bylo seznámit se s profesory, ale hlavně s novými spolužáky.

Na chatu jsme jeli autobusem a už v půl osmé nás čekalo 29 dětí před školou. Jediný, kdo nejel, byl náš spolužák Vojta Drška. Paní profesorky, které s námi jely, byly: paní profesorka Koláčná, Sedlatá, Málková a její psí mazlíček Sidík. Cestou autobusem jsme se zastavili pro paní kuchařku.

Autobus nás pak vysadil u hotelu s názvem Rokytka a odtamtud jsme putovali pěšky až na chatu. Šlo se nám velice špatně, protože jsme táhli těžká zavazadla.

Potom  jsme se přemístili do další chaty o něco výš, kde byla jídelna.

Odpoledne jsme hned vyrazili na první výlet k Huťskému vodopádu. Bylo to moc krásné pozorovat vodopád. Byl to moc pěkný výlet.

Potom následovala večeře. Paní kuchařka Chladová je velice šikovná a moc dobře vaří. Na chatu s námi ještě jeli dva kluci ze septimy B , lektoři pro volný čas, Malina a Bohouš (Tak jsme jim jenom přezdívali; jmenují se Ondra Malinský a Tomáš Bohuslav.)

Následující den byl skoro pro všechny peklo. Navštívili jsme sice krásné muzeum Zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou a hráli pak s lektory – kluky  hru HUTUTUTU, ale z Pasek jsme šli do Rokytnice pěšky. Byla to velice dlouhá a namáhavá cesta, ale všichni jsme to nakonec zvládli.

Opět následovala večeře a potom večerní program. Vždy to byly převážně hry a byly moc super. Ve středu jsme zavítali do Harrachovské sklárny a muzea.

Ukázali nám výrobu skla a později jsme si mohli některé kousky zakoupit.

Ve čtvrtek jsme si udělali takový volný výlet jen do místní keramické dílny p. Pohořalé a mrkli jsme se na mineralogickou sbírku k panu Vondrovi.

V pátek jsme vykonávali velký odjezdový úklid. A také jsme psali povídky o „adapťáku.“

Děti i učitelé jsou moc fajn a myslím, že z nás bude dobrá třída.

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 11 %
John Schaar 43 %
Napoleon Hill 12 %
Celkový počet hlasů: 97
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Konference v Paříži

3. prosince 1903

Závěrečným zasedáním skončila mezinárodní zdravotnická konference v Paříži. Mj. přijala i společné dohody o opatřeních v boji proti moru, choleře a žluté zimnici.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu