MASTER
Srdíčkový den o. s. Život dětem proběhl poprvé v tomto školním roce v září.
Pomáháme již tradičně nemocným dětem a přispíváme na jejich léčbu a různé nezbytné pomůcky a přístroje, aby byl jejich život kvalitnější.
Zapojíme se do této charitativní akce i v zimě a na jaře, protože je smysluplná, potřebná a každý rok pomáhá i rozvoji vzdělávání na SŠ a ZŠ.
Na web.str. www.zivot detem.cz se dočtete například o finanční pomoci malé Marušce, žačce 1.třídy, jejíž rodiče využili příspěvku k nákupu mechanického vozíku pro ni…
Děkuji všem dobrovolnicím ze septimyB a 1.A a všem, kteří přispěli a přispívají!
Jiřina Koláčná
Florbal chlapců kat. III
Okresní finále ve florbalu chlapců kategorie III. (žáci narození 2003 – 2005) se konalo ve dvou tělocvičnách ZŠ a MŠ Letců R.A.F. v Nymburce ve středu 23. listopadu 2016. Do turnaje se přihlásilo rekordních 11 škol. Samozřejmě nechyběli ani zástupci Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce.
Krajské kolo basketbalistů kat. VI. B
V nymburské hale BIOS se 22. 11. 2016 rozpoutaly boje mezi pěti týmy – vítězi okresních kol, které rozhodovaly o postupu do kvalifikace o republikové finále v basketbalu chlapců kategorie VI. B (roč. nar. 1999 – 2002). Hráči domácí SOŠ a SOU Nymburk, Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, Gymnázia Český Brod, ZŠ a MŠ 17. listopadu Mladá Boleslav a SOŠ Dubno se utkali systémem „každý s každým“ v zápasech na 2x 10minut.
Exkurze na Akademii věd
Studenti biologického semináře navštívili přednášku s názvem Dynamika chromozomů během buněčného dělení oocytů a raných embryí v rámci Týdne vědy a techniky. Přednášejícím byl RNDr. Petr Šolc, Ph.D., který se na AV ČR zabývá integritou DNA, segregací chromosomů a regulací buněčného cyklu v savčích oocytech a raných embryích. Nově se také zabývá problematickou buněčné odpovědi na DNA poškození u neurodegenerativní Huntingtonovy choroby.
Exkurze do Ústavu makromolekulární chemie AV ČR
Ve čtvrtek 10. listopadu se studenti chemického semináře z řad třetích a čtvrtých ročníků vydali do světa molekulárních obrů, tedy do Ústavu makromolekulární chemie v Praze, kde pro ně byl v rámci Týdne vědy a techniky připraven poučný, ale zároveň zábavný program o právě oněch již dříve zmíněných velkých molekulách. Zároveň se jim také naskytla jedinečná možnost nahlédnout do práce vědce a zblízka si prohlédnout laboratorní vybavení a také vyzkoušet některé přístroje a zařízení, o kterých se jim ve školních laboratořích ani nesnilo.