Účast na soutěži Macharův Brandýs

Účast na soutěži Macharův Brandýs

Naše škola se i letos účastnila recitační a literární soutěže Macharův Brandýs, tentokrát již 18. ročníku.

Soutěž probíhá každoročně pod záštitou města, proto jsme mohli navštívit krásný brandýský zámek, kde se soutěž tradičně koná.

Zastoupení naší školy nebylo početné, ale silné - ve III. kategorii recitační soutěže bojovaly Anežka Jislová (3TA) a Karolína Rejmanová (4KB).

Anežka si pro svůj přednes vybrala Havrana od E. A. Poa v překladu Vítězslava Nezvala. Kája reprodukovala současný test - úryvek z knihy Aristokratka ve varu od Evžena Bočka.

Odborná porota ve složení: Blanka Zdichyncová, Hana Kasíková a Josef Valenta neměla rozhodování jednoduché - soutěž probíhala ve čtyřech kategoriích téměř 4 hodiny s malými přestávkami.

Kája se bohužel neumístila, zato Anežka vybojovala zvláštní cenu Zámku Brandýs nad Labem. Tímto bych jim chtěla pogratulovat, protože jejich výkon byl velmi dobrý!

Zároveň poděkování patří všem kolegům češtinářům, kteří jim v přípravě pomohli. Doufejme, že i v příštím roce se někdo ze studentů zúčastní nejenom recitační, ale třeba i literární soutěže!

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1927.

Narodil se 20. 8. 1905 v Nymburce. Psal do různých listů. V letech 1938-1945 vyl redaktorem nakladatelství Mazáč, kde redigoval knihovnu soudobé prózy „Nová cesta“.

Svět v roce založení školy

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!