Konverzační soutěž ve francouzštině - školní kolo

Les olympiades scolaires de français se sont déroulées cette semaine au lycée Bohumil Hrabal de Nymburk. Après des compréhensions orales assez exigentes, nos candidats ont dû se concentrer sur des dessins détailés qu’ils ont eu à décrire. Les lauréats sont les suivants :

Catégorie AI : Veronika Žmolilová (4KB)

Catégorie AII : Michal Döme (4KA)

Catégorie BII : Eliška Do Hai (6XA)

Nous leur souhaitons bonne chance pour les olympiades régionales qui se dérouleront en avril !

Školní kolo konverzační soutěže z francouzštiny na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce se uskutečnilo v týdnu od 5.2. do 9.2. Po náročných poslechových cvičeních se naši soutěžící museli poprat s detailním popisem obrázku a konverzací s porotou. Postupujícími do krajského kola jsou :

Catégorie AI : Veronika Žmolilová (4KB)

Catégorie AII : Michal Döme (4KA)

Catégorie BII : Eliška Do Hai (6XA)

Přejeme jim hodně štěstí v dubnu, kdy toto kolo soutěže proběhne.

Corinne Veisy

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Absolvoval v roce 1923.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.