Francouzský jazykový kurz

V pátek 8.6. a v pondělí 11.6. se francouzštináři z 1PA a 2SA zúčastnili tradičního jazykového kurzu. Ten za devět let své existence procházel různými podobami, ale jeho cíl je stále stejný - strávit několik dní s francouzštinou v jiném kolektivu, než obvykle. To totiž osvěží klasickou výuku cizího jazyka a motivuje k dalšímu studiu. Spojení primy a sekundy pak tvoří ideální mix pro učení se navzájem. To vše potvrdil i letošní ročník na téma svátky.

Naši "francouzští" primáni a sekundáni se tak během pátku a pondělí seznámili se svátky ve Francii a v ČR, načerpali novou slovní zásobu a navzájem si procvičili věci dříve naučené. Vrcholem programu pak byla výroba česko-francouzského kalendáře na rok 2019, který bude na prodej během vánoční akademie v příštím školním roce. Z reakcí studentů plyne, že takto strávené dva dny se jim líbí a plní tak svůj účel. Ve zpětných vazbách se můžeme dočíst např.

"Tyhle 2 dny mě bavily"

"Tento kurz jsem si užila"

"Velmi mě bavil ten kalendář, co jsme vyrobili"

"Tyto dva dny se mi líbily, neměla jsem tak težkou tašku"

Všem účastníkům dekujeme za intenzivní nasazení po oba dva dny. Je zřejmé, že tato aktivita z repertoáru francouzštinářů jen tak nezmizí.

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Jiří Teper

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 14. 7. 1954 v Nymburce. Již v průběhu středoškolských studií začíná s pokusy o literární tvorbu.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.