Francouzský jazykový kurz

V pátek 8.6. a v pondělí 11.6. se francouzštináři z 1PA a 2SA zúčastnili tradičního jazykového kurzu. Ten za devět let své existence procházel různými podobami, ale jeho cíl je stále stejný - strávit několik dní s francouzštinou v jiném kolektivu, než obvykle. To totiž osvěží klasickou výuku cizího jazyka a motivuje k dalšímu studiu. Spojení primy a sekundy pak tvoří ideální mix pro učení se navzájem. To vše potvrdil i letošní ročník na téma svátky.

Naši "francouzští" primáni a sekundáni se tak během pátku a pondělí seznámili se svátky ve Francii a v ČR, načerpali novou slovní zásobu a navzájem si procvičili věci dříve naučené. Vrcholem programu pak byla výroba česko-francouzského kalendáře na rok 2019, který bude na prodej během vánoční akademie v příštím školním roce. Z reakcí studentů plyne, že takto strávené dva dny se jim líbí a plní tak svůj účel. Ve zpětných vazbách se můžeme dočíst např.

"Tyhle 2 dny mě bavily"

"Tento kurz jsem si užila"

"Velmi mě bavil ten kalendář, co jsme vyrobili"

"Tyto dva dny se mi líbily, neměla jsem tak težkou tašku"

Všem účastníkům dekujeme za intenzivní nasazení po oba dva dny. Je zřejmé, že tato aktivita z repertoáru francouzštinářů jen tak nezmizí.

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

První číslo Besed Času,

Leden 1903