EKODEN 2018

11.12.2018
EKODEN 2018

Dne 11.12. se na škole uskutečnil již tradiční ekologický den. Tentokrát byly tématem odpady.

Třídy nižšího gymnázia absolvovaly během dopoledne program věnovaný této problematice v rámci výtvarné výchovy, občanské výchovy, matematiky, českého jazyka, biologie, zeměpisu, fyziky a cizích jazyků.

Primy si povídaly o skládkách a o jejich správném využití, sekundy o čištění vod a správném třídění odpadů v rámci programu ,,Tonda Obal na cestách". Současně dělaly práce související s tříděním v cizích jazycích.

Tercie měly rovněž program ,,Tonda Obal na cestách." Zde si ale povídaly o směsném odpadu a jeho využití a zároveň i o jeho energetickém využití. V zeměpise si pak povídaly o přírodních zdrojích a dělily je na obnovitelné a neobnovitelné. Kvarty měly první 2 hodiny promítání dokumentu o Černobylu a poté odešly na exkurzi do sběrného dvora v Nymburce. V rámci této exkurze se studenti dozvěděli, co všechno by se do sběrného dvora měla nosit (staré elektrické spotřebiče, pneumatiky,použitý olej a věci co se nevejdou do popelnice) a jak to tam chodí.  Dozvěděli  se také, že sběrný dvůr v Nymburce patří k nejvybavenějším v okrese a že nejbližší třídička odpadu je až v Benátkách nad Jizerou.

Všechny třídy, které se programu zúčastnily,  byly poučeny o správném třídění odpadů, možnostech recyklace a smyslu třídění pro celou společnost.

 text: Tadeáš Brablc (3TB), Kamila Zdvořilá (4KB)

fotodokumentace: Martin Lukášek (3TA)

Zobrazeno: 783x
Ke stažení
ikonaekoden 2018

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Anketa

 
Evropou hýbe snaha středoškoláků přimět politiky ke změně přístupu k ochraně životního prostředí.
Podporuji a rozumím 67 %
Není to věc dětí 4 %
Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 26 %
Nic o tom nevím 4 %
Celkový počet hlasů: 283
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

11.06.2019

Už potřetí za sebou ožívá v těchto dnech nymburském náměstí plážovým volejbalem. V prostoru před restaurací Biograf se opět objevilo hřiště na beachvolejbal, na kterém se budou od čtvrtkem 6. 6. do úterý 11. 6. pohybovat malí, velcí, zkušení, začínající, ale především nadšení volejbalisté.

celý článek
01.06.2019

Žáci kvarty B absolvovali ekologický kurz v Krásensku.

První den nás čekaly seznamovací hry s lektory a program se zvířaty. Mohli jsme si podržet gekončíka či chameleona...

 

celý článek
07.06.2019

Tropické teploty, terénní exkurze, desítky nachozených kilometrů, výzkumy a poznávání fauny i flóry..  Ale i zábava a utužování kamarádství. I tak by se dal ve stručnosti popsat týden ekologické výchovy studentů BiS třetího ročníku VG.

Pod vedením profesorů Tomáše Barančíka a Michala Hrstky, se na 35 studentů snažilo aplikovat teoretické vědomosti v praxi. Během prvního červnového týdne se každý den vydávali na nové lokality.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.