Dijon - druhý díl

Dijon - druhý díl

Po pozdním návratu z Paříže čekal na naše studenty další den v Dijonu. Tentokrát už konečně došlo na důkladné prozkoumání města. S tím nám pomohla i naše studentka Anežka Literová, která zde tento školní rok chodí do školy, a tak výrazně ulehčila v průvodcovské činnosti vyučujícím, za což jí děkujeme.

V odpoledních hodinách pak čeští a francouzští studenti ve skupinách připravovali vybraný francouzský dezert (francouzsky čteno se „s“). Výsledky jejich činnosti budou známy teprve zítra, tj. ve čtvrtek, a pokud učitelský sbor ve zdraví přečká degustaci, rádi o ní poinformujeme.

Na závěr opět několik fotek, dnes po vzoru světových celebrit i jedna „selfie“ z Eiffelovky.

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Svět v roce založení školy

Milan Hodža

4. červenec 1903

V Pešti začal vycházet Slovenský týždenník pod redakcí Milana Hodži.

Nejčtenější

20.07.2026

Stále lepší gymnázium pro naše studenty i učitele! 🦸

S radostí oznamujeme, že na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce realizujeme projekt Rozvoj Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, který je financovaný z Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK) pod záštitou MŠMT. 🎓

Co to v praxi znamená a na co se můžete těšit?

celý článek