ADAPTAČNÍ KURZ 1.PB

ADAPTAČNÍ KURZ 1.PB

Dne 14. 9. 2015 jela 1PB ve složení 30 dětí, 3 profesorky - Stránská, Poprová, Haníková a 2 lektoři - Anežka a Michal na adaptační kurz na chatu Gymnázia Nymburk v Rokytnici nad Jizerou. Hned po příjezdu jsme šli asi necelý 1 km do kopce.

Po ubytování nás čekala naše první túra na Huťské vodopády a Dvoračky. Paní kuchařka nám mezitím připravila výbornou rajskou omáčku s knedlíkem. Naši lektoři Anežka a Michal si pro nás připravili týdenní hru s názvem Hunger Games (Hladové Hry). Poté, co nám řekli téma, jsme se rozdělili do týmů po 5-6 členech. V těchto týmech jsme byli celý týden. Blížila se desátá hodina, lektoři ukončili svůj program a my jsme šli spát.

Druhý den v úterý jsme v 7.30 vstali a měli ranní rozcvičku. Za chvíli byla snídaně, ke které jsme měli jako každý den ovesnou kaši. Po snídani byly hodiny výtvarné a hudební výchovy, každá 90 min. Když jsme ukončili hodiny, tak nás po obědě  čekal druhý výlet. Jeli jsme autobusem do Muzea zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou. Tam nás čekala exkurze. Potom  jsme šli pěšky asi 7 km zpět na chatu. Po příchodu byla opět výborná večeře, nějaké hry a rovnou spát.

Ve středu v poledne jsme jeli do harrachovské sklárny. Potom jsme šli na lanovku, která nás vyvezla na Čertovu horu. Na hoře jsme hráli hru demonstranti vs. policajti. Občerstvili jsme se borůvkami a vyrazili pěšky zpět na chatu. Dali jsme si večeři a šli spát.

Ve čtvrtek ráno hned po snídani jsme se vydali na celodenní výlet  k prameni Labe. Na Dvoračkách jsme si udělali malou přestávku a zase pokračovali dál. Další přestávka byla u Růženčiny zahrádky. Když jsme došli k Labi, zjistili jsme, že koryto bylo vyschlé. No a tak jsme pokračovali dál. Další zastávka byla u Vosecké boudy, bylo to asi 500 m od Polska, tak kdo chtěl, mohl se tam jít podívat. Kolem páté odpoledne jsme došli zpět  na chatu. Dali si večeři a poté byla diskotéka. Večerka se posunula až na 23:00 hodin. Kdo chtěl, mohl jít spát dříve.

V pátek ráno  jsme měli rozcvičku na téma Hunger Games, měli jsme vyběhnout pahorek a nahoře byly sladkosti, kdo seběhnul první dolů, dostal speciální odměnu. Když doběhl poslední, vydali jsme se na snídani. Po snídani jsme něco pobalili a šli na hudební a výtvarnou výchovu. Potom jsme uklízeli a balili. Šli jsme  ještě na poslední oběd a jeli domů.

                            Vypracovala: Peková a Šafrová 1PB

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.