50. ročník Puškinova památníku a 1. místo

50. ročník Puškinova památníku a 1. místo

Dnes 21. 4. se v Praze konalo krajské kolo již 50. ročníku recitační soutěže v ruském jazyce s názvem Ars Poetica - Puškinův památník. Jsem si jista, že o této soutěži mnoho z našich studentů ještě neslyšelo, na druhou stranu, je pravděpodobné, že se této přehlídky ruského umění zúčastnilo nemalé množství z generace rodičů či prarodičů (a dokonce i někteří z profesorského sboru našeho gymnázia).

Krajské kolo se konalo v Ruském centru vědy a kultury v Praze a přihlášeno bylo 50 účastníků. Naši školu reprezentovala Světlana Gareeva ze sexty A. Pro své vystoupení si odvážně vybrala Dopis Taťjány Oněginovi z Evžena Oněgina od Alexandra Sergejeviče Puškina. Na vystoupení se pilně připravovala s paní prof. Gareevou (které jsem vděčná především za jazykovou přípravu a za pomoc) a se mnou.

Mezi soutěžícími ze základních a středních škol se objevili i další rodilí mluvčí, přesto se Světlaně podařilo skvělým uměleckým ztvárněním porotu zaujmout a přivezli jsme proto domů 1. místo, tím pádem i postup do celostátního kola. Věřím, že i tam se podaří Světlaně zazářit.

6. června proto budeme držet palce! Ни пуха ни пера!

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Balejová Marta

Absolvovala v roce 1972.

Patří mezi nejvýznamnější současné šansoniérky, které se v České republice profesionálně zabývají tímto specifickým hudebním žánrem. 

Svět v roce založení školy

Výnos cara Mikuláše II.

11. březen 1903

V Rusku byl vydán výnos cara Mikuláše II.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!