Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Události pro den 26.4.2018

Události pro den 26.4.2018

Články pro tento den

RF v basketbalu SLZŠ

Družstvo basketbalistů Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce kategorie IV. (ZŠ a víceletá gymnázia) se probojovalo přes kvalifikaci do republikového finále, které se konalo ve dnech 25. a 26. dubna ve Sportovní hale Sportcentra ARMEX v Děčíně. Během celé dvoudenní soutěže reprezentanti naší školy nepoznali hořkost porážky a po právu se stali vítězi tohoto RF.

EKOKURZ 4KB

V pondělí 23. 4. se naše třída 4KB sešla před budovou nádraží a vyrazila vlakem v 7:48 směr Kolín. V Kolíně jsme přestoupili na vlak do Blanska a poté následovala už jen cesta autobusem do cílové destinace Krásensko.

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Stávka na dráze

6. dubna 1903

Všeobecná stávka železničářů v Nizozemsku

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.