First time in English: Debatní turnaj ve Vysokém Mýtě

First time in English: Debatní turnaj ve Vysokém Mýtě

O víkendu 14. – 16. prosince se v předvánočním čase konal ve Vysokém Mýtě druhý turnaj anglické debatní ligy. A poprvé se debatních soutěží v angličtině zúčastnil i nymburský debatní klub. Jak si nymburští vedli a jak pro ně dopadla Santova nadílka? Dozvíte se na dalších řádcích…

Turnaje se zúčastnila pětice nymburských studentů. Tým JMT byl tvořen duem z kvarty – Terezou Javůrkovou, Matějem Ballaty, a duem Martin – slečen Dolečkové a Vlčkové. A v týmu The Strawman Collective, který se utvořil, až těsně před turnajem, hájila nymburské barvy Kristýna Kutnarová. 

V rámci turnaje proběhlo standardně 5 kol debatních klání. 4 z nich na oficiální teze „Czech police and prosecution should be given more power to investigate corruption (P)“, „It is better to protest and harm the future of one's children rather than silently agree with an authoritative regime or dictatorship“ a poslední kolo se odehrálo v duchu klání nad nepřipravenými tezemi. 

JMT v prvním kole zvítězilo nad týmem čmeláků z Open Gate, aby v následujících kolech, v rámci silnější skupiny utvořené po prvním kole, konfrontoval své síly s týmy, za něž debatovali současní členové českého národního týmu. Zkušenosti z mezinárodních akcí pak byly klíčové, a druhé a třetí kolo nymburští prohráli, avšak se ctí a bez výrazné bodové ztráty. Ve čtvrtém kole těsně podlehli debatérům z Přerova a páté vyřazovací kolo na nepřipravenou tezi proti týmu z Gymnázia Open Gate dopadlo již dobře a turnaj tedy tým JMT orámoval dvěma výhrami z prvního a posledního kola. A z osmi zúčastněných týmů obsadil šesté místo. Turnaje se totiž více týmů nezúčastnilo, neboť  5 dalších týmů pro nemoc svých členů v týdnu před turnajem svou účast odřeklo. 

Tým The Strawman Collective, jež se poprvé sešel těsně před pátečním kolem, byl překvapením turnaje. Všech pět debat dokázali Kristýna spolu s Matějem z PORGu a Helenou z Gymnázia Budějovická vyhrát! A v nedělním turnajovém finále těsně zvítězil i nad smíšeným týmem Gymnázia Open Gate a Nad Alejí a na závěr turnaje si mohla trojice šťastých debatérů převzít ceny a diplom pro vítěze turnaje. 

V rámci individuálních týmových výkonů se Tereza Javůrková umístila na celkovém 9. místě, a těsně za ní na desáté pozici byla Martina Dolečková. 

Vánočně laděný turnaj měl svůj první vrchol v sobotu večer, kdy po ukázkové debatě debatéři v rámci hry o čokoládový poklad hádali představované osobnosti a po hře následovala nadílka secret Santy, který každému z debatérů a účastníků turnaje nadělil jedinečný dárek. Po nadílce pak nemohly chybět koledy… J 

Na závěr je třeba poděkovat i lektorce Ashe Gipson, která nymburské debatéry doprovázela a poskytla jim cenné rady a postřehy co se týče angličtiny. Koneckonců, řadu z nich Asha může pozorovat i ve svých hodinách. 

Všichni se v těchto chvílích těšíme na Vánoce, čas klidu a odpočinku s našimi blízkými. Proto přijměte i přání od nymburských debatérů a prožijte Vánoce co nejšťastněji, ať Vás provází zdraví, štěstí, láska a všeobecná spokojenost. PF 2013

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

Svět v roce založení školy

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu: 

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!