Ing. František Bernat

Absolvoval v roce 1923.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Po absolvování školy v zaměstnání poměrně rychle postoupil až do funkce administrativního ředitele Čs. zbrojovky v Brně. Za války spolupracoval s odbojem, byl zatčen a jen statečností zatčeného spolupracovníka nepřišel o život.

Po válce pracoval ve stejné funkci v Československých hutích a stal se hlavním účetním ministerstva hutního průmyslu a rudných dolů. Z politických důvodů musel v padesátých letech toto místo opustit, pak pracoval jako referent v Kovošrotu. Protože však stále odborně pracoval a publikoval v oboru účetnictví, byl povolán v roce 1965 do nově vznikajícího VHJ Hutnictví železa. Zde pracoval jako ekonomický ředitel až do odchodu do důchodu v r. 1972.

Téměř do konce svého dlouhého života byl členem mnoha celostátních komisí, vědeckých rad výzkumných ústavů a Vysoké školy ekonomické. Napsal několik set odborných článků, byl členem redakce časopisu Účetnictví a též zkušebním komisařem auditorů. Za jeho zásluhy mu byla udělena Zlatá medaile Vysoké školy ekonomické v Praze. Pod jeho vedením vyrostla nová generace ekonomů.

Zemřel 24. 12. 2001 v Praze.

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Jiří Teper

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 14. 7. 1954 v Nymburce. Již v průběhu středoškolských studií začíná s pokusy o literární tvorbu.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.