Výtvarné exkurze do Národní galerie v Praze

Výtvarné exkurze do Národní galerie v Praze

Poslední výtvarné exkurze do Národní galerie v Praze se zúčastnili studenti druhého ročníku a sext.

Dne 31. 5. a 1. 6. jsme se vypravili na exkurzi do Veletržního paláce v Praze, který je součástí  Národní galerie v Praze. Před začátkem prohlídky se nás ujala průvodkyně, která nás provedla expozicí a ukázala nám nejdůležitější a nejznámější obrazy a exponáty, reprezentující jednotlivá období, směry a proudy ve výtvarném umění, užitém umění a designu. Do pracovního listu s předepsanými styly a autory, jsme si psali poznámky k dílům, o kterých nám průvodkyně vyprávěla. Mohli jsme zde vidět díla od období surrealismu až po současné umění, obrazy Toyen, Štýrského, Matala, Medka a dalších. Zaujala nás i ukázka designu z Expa '58. Část prohlídky jsme věnovali i období socialistického realismu. Prohlédli jsme si též návrh pomníku J. V. Stalina od Otakara Ševce. Myslím si, že na většinu z naší skupiny nejvíce zapůsobil obraz od Toyen s názvem Úděs, i když na každého trochu jinak. Ukázku z expozice nabízíme k prohlédnutí alespoň prostřednictvím fotografie.

Eliška Jánská, Bety Krausová, 6XA

Zobrazeno: 4324x

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se r. 1926 v Praze. Promoval na lékařské fakultě UK v r. 1952. V letech 1952 - 1956 působil jako lékař v nymburské nemocnici. Do r. 1968 byl přednostou odd. urologie v Kolíně,

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 21 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 14 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 13 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 450
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Výstava nezávislých

20. březen 1903

Na výstavě Nezávislých v Paříži byla mj. vystavena i díla Henryho Matisse, Andrého Deraina, Maurice de Vlamincka aj. 

Nejčtenější

28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

celý článek
08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
28.08.2020

22.6. se sešla naše čtyřčlenná holčičí skupinka na nádraží v Nymburce a společně jsme pokračovaly do Rožďalovic, kde naše expedice oficiálně začala. 

Nejdříve jsme si přímo v Rožďalovicích prošly naučnou stezku ,,Holské rybníky” a v jednom z nich jsme se rovnou i vykoupaly. Potom jsme se už vydaly na cestu směrem do Tuchomi, kde jsme měly v plánu přespat. Další zastávkou byl Bučický mlýn, kde jsme si mohly prohlédnou různá domácí zvířata a dokonce si pohladit malého oslíka. Dále jsme už bez přestávky pokračovaly v cestě směr Tuchom. 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!