Výtvarné exkurze do Národní galerie v Praze

Výtvarné exkurze do Národní galerie v Praze

Poslední výtvarné exkurze do Národní galerie v Praze se zúčastnili studenti druhého ročníku a sext.

Dne 31. 5. a 1. 6. jsme se vypravili na exkurzi do Veletržního paláce v Praze, který je součástí  Národní galerie v Praze. Před začátkem prohlídky se nás ujala průvodkyně, která nás provedla expozicí a ukázala nám nejdůležitější a nejznámější obrazy a exponáty, reprezentující jednotlivá období, směry a proudy ve výtvarném umění, užitém umění a designu. Do pracovního listu s předepsanými styly a autory, jsme si psali poznámky k dílům, o kterých nám průvodkyně vyprávěla. Mohli jsme zde vidět díla od období surrealismu až po současné umění, obrazy Toyen, Štýrského, Matala, Medka a dalších. Zaujala nás i ukázka designu z Expa '58. Část prohlídky jsme věnovali i období socialistického realismu. Prohlédli jsme si též návrh pomníku J. V. Stalina od Otakara Ševce. Myslím si, že na většinu z naší skupiny nejvíce zapůsobil obraz od Toyen s názvem Úděs, i když na každého trochu jinak. Ukázku z expozice nabízíme k prohlédnutí alespoň prostřednictvím fotografie.

Eliška Jánská, Bety Krausová, 6XA

Zobrazeno: 4690x

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Svět v roce založení školy

Výstava nezávislých

20. březen 1903

Na výstavě Nezávislých v Paříži byla mj. vystavena i díla Henryho Matisse, Andrého Deraina, Maurice de Vlamincka aj. 

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
04.02.2021

Otevřená věda je otevřená i v této době - covidové pandemii navzdory! S velkou radostí dáváme na vědomí, že do letošního ročníku Otevřené vědy vybrali pracovníci Akademie věd ČR celkem 5 studentů nymburského gymnázia. Tři z nich svou stáž absolvují na Fyzikálním, jedna na Botanickém a jedna na Geofyzikálním ústavu AV ČR.

celý článek
03.02.2021

Před 24 lety zemřel pan Bohumil Hrabal, jehož jméno nese hrdě naše škola. Připomeňte si s námi toto výročí a podívejte se na jeho nesmírně bohatý život a úžasné dílo!

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!