Aktivity francouzštinářů v novém školním roce - druhý díl - Literární kavárna

Aktivity francouzštinářů v novém školním roce - druhý díl - Literární kavárna

Ani studenti francouzštiny s aktivitou nezahálejí. A tak již v pondělí 8. 9. zahájily první skupiny z nižšího i vyššího gymnázia další sérii Literárních kaváren s lektorkou paní Danièle Geffroy. Stejně jako v loňské roce budou mít i letos v prvním pololetí možnost objevovat frankofonní literaturu, zlepšovat své čtenářské dovednosti nebo výslovnost. Zážitky z první kavárny přibližuje článek Lukáše Jančíka z 3TA, Terezy Šolcové z 4KA a Anežky Jislové a Alžběty Zavadilové  z 2SA.

Dnes 8. 9. jsme měli jako obvykle hodinu literární kavárny, kde si s francouzskou lektorkou čteme francouzské knížky. Dnes jsme četli knihu “Banta et la tortue qui chante”, což znamená “Banta a želva která zpívala”. Sice jsme většině textu nerozuměli (jako vždy), ale hlavní děj jsme chápali. Po přečtení knihy jsme procvičovali otázky ohledně příběhu z knihy. Překvapilo mě, že jsme své lektorce rozuměli i přes to, že jsme francouzštinu 2 měsíce neslyšeli.
Lukáš Jančík
 
Bonjour! 
Je tady zase škola a s ní i Café littéraire s Madame Danièle Geffroy. Po prázdninách jsou všichni odpočatí a moc se na Café littéraire těšili.
Tentokrát si pro nás Madame Danièle připravila knížku 'L'œil du loup'. Já osobně si myslím, že každou hodinou se sbližujeme s jazykem a učíme se nové fráze. Café littéraire je velmi užitečný projekt. S Madame Danièle si všichni rozumíme (i ve francouzštině :-) ) a když něčemu nerozumíme, ochotně nám vše vysvětlí.
Tereza Šolcová 4KA
 
8. 9. Jsme absolvovali 1. literární kavárnu tohoto roku Opět to byla velmi příjemná hodina plná zábavného francouzského čtení. Tentokrát jsme se zaměřili na vtipnou komiksovou knížku: Monsieur Blaireau et madame Renarde Tedy pan jezevec a paní liška. Byla to velice krásná knížka o liščí a jezevčí rodině. Naučili jsme se z ní spoustu nových slov a během hodiny jsme dokonce procvičovali číslovky. Také jsme dostávali spoustu  různých otázek počínaje otázkou kde jsme byli o prázdninách a konče vyptáváním se na úklid v pokoji. Paní lektorka byla jako obvykle velice milá a hodina nám s ní rychle uběhla.
 
Anežka Jislová, Alžběta Zavadilová 2SA

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

škpt. Jindřich Šilhánek

Škpt. pěchoty Jindřich Šilhánek (24. 2. 1898-9. 5. 1945), voják, legionář, odbojář za 2. světové války, maturoval v roce 1916.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.