I. turnaj Debatní ligy, ročník 2006/2007

I. turnaj Debatní ligy, ročník 2006/2007

Studenti nymburského Gymnázia se zúčastnili turnaje Debatní ligy ve Zderazi (27.-29. října 2006).

 

Po úvodním půl roce seznamování se s debatou, jejími pravidly a přípravy se nymburští debatéři pod vedením prof. O. Sedláčka zúčastnili zahajovacího turnaje dalšího ročníku Debatní ligy. A v konkureci řady zkušených týmů se opět neztratili.

Tým Vox Populi studentů oktávy B (J. Knytl, T. Novotná, M. Douša) z pěti debat vedených nad tématem odpouštění diktátorům či otázce vstupu Turecka do EU se podařilo našim reprezentantům zvátězit hned čtyřikrát. A obsadili tak celkové druhé místo v konkurenci 15 týmů.

Další nymburské týmy, studentů oktávy B a oktávy A se umístili na 5. místě (Spamm) a 6. místě (Bez debat).

 

Konkrétní výsledky jendotlivých debat i hodnocení individuálních mluvčí najdete zde.

Aktuální informace

17.12.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

Mgr. Jana Smolíková

Mgr. Jana Smolíková, geografka, cestovatelka, polárnice a environmentalistka, která už třikrát v rámci vědeckého pobytu navštívila Antarktidu, maturovala na naší škole v roce 2001.

Svět v roce založení školy

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (†12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera. 

Nejčtenější

15.12.2025

V pondělí 15. prosince se opět konal tradiční „Vánoční volejbalový turnaj“, kterého se účastní smíšená družstva studentek a studentů vyššího gymnázia. Turnaj odehrálo 12 družstev ze všech tříd.

celý článek
11.12.2025

Ve středu 10. prosince 2025 se oba dějepisné semináře v maturitním ročníku našeho gymnázia vydaly na exkurzi na Pražský hrad. Provázel nás pan Milan Havlík, otec naší spolužačky Terky, a doprovod nám dělal pan učitel Soukup. Studenti měli možnost navštívit pracovnu T. G. Masaryka, katedrálu sv. Víta a královskou hrobku, tedy místa běžně nepřístupná veřejnosti. Exkurze byla realizována zdarma díky iniciativě spolužačky Terezy.

celý článek
19.12.2025

Poslední den před Vánoci 

se na naší škole nesl v duchu her a aktivit, které si připravili žáci naší školy.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.