Výměnný zájezd Holandsko 2012 - Nymburk

Výměnný zájezd Holandsko 2012 - Nymburk

Tak dlouho jsme čekali, a najednou to bylo tady. Přišla sms a my jeli. Holandští studenti byli v Čechách! Ano, dne 4.2.2012  kolem desáté hodiny večerní jsme se konečně dočkali příjezdu svých nových holandských přátel před budovu našeho gymnázia.

Po krátkém seznámení, se většina z nás odebrala do postelí, abychom byli na nedělní program s rodinou čilí, avšak našly se i výjimky, které si šly užívat nočního života. Po nedělním samostatném programu nás čekal výlet do Prahy, na který jsme se všichni moc těšili. Přes velmi mrazivé počasí, jsme se pokochali výhledem na Prahu z Pražského hradu, svezli se historickou tramvají a navštívili Národní divadlo. Po tomto kulturním zážitku jsme dostali zhruba dvouhodinový rozchod a  všechny dívky se samozřejmě rozutekly do nákupních center, aby si z Čech přivezly nějaký suvenýr nebo nový model do svého šatníku.

V úterý už na holandské studenty čekala jejich praxe. Místa, kde studenti pracovali, byla velmi různorodá. Od škol a školek, až po veterinu a kavárnu.

Odpoledne nás ještě čekal volejbalový turnaj, ve kterém se holandští studenti předvedli jako skvělí sportovci. Dokonce se zapojili i holandští učitelé! Večer pak následoval volný program, který jsme my, studenti, trávili společně u Báry Žákové.

Ve středu pokračovala i nadále praxe a naše školní docházka. Večer jsme trávili v Kostomlatech nad Labem, kde nás s nadšením a velmi bohatým stolem plným výborných jídel přivítala u sebe doma Kája Žampová. Stoprocentně největší zábavou večera se stalo karaoke, které se dle mého názoru skutečně vydařilo.

Čtvrteční ráno se zahraniční studenti naposledy odebrali do svých praxí, aby si užili svůj poslední den. Odpoledne od 3 hodin nás čekal bowlingový turnaj. Zúčastnili se skoro všichni, profesionálové, výborní hráči, dobří hráči ale i ti, kterým padala bowlingová koule neustále do žlábku. Večerní program jsme opět měli ve své režii my, studenti, takže jsme si všichni mohli užít poslední společný večer podle svého vkusu.

A byl tu pátek, poslední společný den. S vidinou blížícího se odjezdu jsme se snažili užít si co nejvíce legrace a společných zážitků. Výlet do Lidic nás nadchl a po prohlédnutí vnitřní expozice nás čekala venkovní prohlídka a to i s průvodkyní, která svůj text dokázala výborně odříkat v angličtině. I přes zajímavý výklad, většina studentů neodolala čerstvě napadanému sněhu a strhla se sněhová bitva. Asi po hodinové procházce jsme se již všichni těšili na očekávaný oběd. Restaurace v nedaleké vesnici se předvedla svou chutnou bramboračkou a výběrem těchto 3 jídel: guláš s knedlíky, houbová omáčka s rýží a kuřecí plátek s broskví a bramborem.

Po velmi vydatném obědě byla už cesta na letiště nevyhnutelná. Tam následovala chvíle pro horoucí objetí a loučení. Poslední společné fotografie nových přátel, poslední objetí, poslední sliby, které se budeme snažit vyplnit.  Se slzami v očích jsme nastupovali do autobusu, byl čas jet domů. Tím skončil náš úžasný týden spolu s holandskými studenty a já už netrpělivě čekám a s velikou nervozitou a nadšením se těším na NÁŠ týden v Holandsku, který bude zajisté tak skvělý jako byl tento.

 Veronika Kadeřábková, 7MB

Aktuální informace

12.03.2021

Z rozhodnutí MŠMT jsou přijímací testy nově vypsány takto:

4-leté studium: 3. a 4. května 2021

8-leté studium: 5. a 6. května 2021

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

17.03.2021

VÝSLEDKOVÁ LISTINA OBSAHUJE ODKAZY NA VIDEOOBHAJOBY POSTUPUJÍCÍCH NA KK SOČ

Termín letošní Školní přehlídky Středoškolské odborné činnosti byl v úterý 16. března 2021 odpoledne. 34 přihlášených studentských soutěžních prací z různých oborů SOČ se představilo před třemi hodnotícími komisemi složenými z členů profesorského sboru. Komise rozhodly o postupu konkrétních prací na krajskou přehlídku, tedy vybraly v každém oboru nejvýše dvě, které do celokrajského srovnání z naší školy vyšleme. Vizte Výsledkovou listinu ŠK SOČ 2021.

celý článek
16.03.2021

Již po patnácté se naše škola připojila k celosvětové kampani, která si připomíná 62. výročí tibetského povstání proti čínské okupaci. Kampaň Vlajka pro Tibet má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězení.

celý článek
29.03.2021

Dne  25.3. 2021 absolvovali studenti 1PA a 4KB online přednášku pana Davida Christofa na téma problematiky dostupnosti pitné vody v některých částech světa. Jak přednáška vypadal se můžete dočíst ve vybraných příspěvcích samotných studentů. Tato přednáška zároveň do jisté míry nahradila neuskutečněný EKODEN na toto téma, který se přesouvá na následující školní rok. 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!