Výměnný zájezd Holandsko 2012 - Nymburk

Výměnný zájezd Holandsko 2012 - Nymburk

Tak dlouho jsme čekali, a najednou to bylo tady. Přišla sms a my jeli. Holandští studenti byli v Čechách! Ano, dne 4.2.2012  kolem desáté hodiny večerní jsme se konečně dočkali příjezdu svých nových holandských přátel před budovu našeho gymnázia.

Po krátkém seznámení, se většina z nás odebrala do postelí, abychom byli na nedělní program s rodinou čilí, avšak našly se i výjimky, které si šly užívat nočního života. Po nedělním samostatném programu nás čekal výlet do Prahy, na který jsme se všichni moc těšili. Přes velmi mrazivé počasí, jsme se pokochali výhledem na Prahu z Pražského hradu, svezli se historickou tramvají a navštívili Národní divadlo. Po tomto kulturním zážitku jsme dostali zhruba dvouhodinový rozchod a  všechny dívky se samozřejmě rozutekly do nákupních center, aby si z Čech přivezly nějaký suvenýr nebo nový model do svého šatníku.

V úterý už na holandské studenty čekala jejich praxe. Místa, kde studenti pracovali, byla velmi různorodá. Od škol a školek, až po veterinu a kavárnu.

Odpoledne nás ještě čekal volejbalový turnaj, ve kterém se holandští studenti předvedli jako skvělí sportovci. Dokonce se zapojili i holandští učitelé! Večer pak následoval volný program, který jsme my, studenti, trávili společně u Báry Žákové.

Ve středu pokračovala i nadále praxe a naše školní docházka. Večer jsme trávili v Kostomlatech nad Labem, kde nás s nadšením a velmi bohatým stolem plným výborných jídel přivítala u sebe doma Kája Žampová. Stoprocentně největší zábavou večera se stalo karaoke, které se dle mého názoru skutečně vydařilo.

Čtvrteční ráno se zahraniční studenti naposledy odebrali do svých praxí, aby si užili svůj poslední den. Odpoledne od 3 hodin nás čekal bowlingový turnaj. Zúčastnili se skoro všichni, profesionálové, výborní hráči, dobří hráči ale i ti, kterým padala bowlingová koule neustále do žlábku. Večerní program jsme opět měli ve své režii my, studenti, takže jsme si všichni mohli užít poslední společný večer podle svého vkusu.

A byl tu pátek, poslední společný den. S vidinou blížícího se odjezdu jsme se snažili užít si co nejvíce legrace a společných zážitků. Výlet do Lidic nás nadchl a po prohlédnutí vnitřní expozice nás čekala venkovní prohlídka a to i s průvodkyní, která svůj text dokázala výborně odříkat v angličtině. I přes zajímavý výklad, většina studentů neodolala čerstvě napadanému sněhu a strhla se sněhová bitva. Asi po hodinové procházce jsme se již všichni těšili na očekávaný oběd. Restaurace v nedaleké vesnici se předvedla svou chutnou bramboračkou a výběrem těchto 3 jídel: guláš s knedlíky, houbová omáčka s rýží a kuřecí plátek s broskví a bramborem.

Po velmi vydatném obědě byla už cesta na letiště nevyhnutelná. Tam následovala chvíle pro horoucí objetí a loučení. Poslední společné fotografie nových přátel, poslední objetí, poslední sliby, které se budeme snažit vyplnit.  Se slzami v očích jsme nastupovali do autobusu, byl čas jet domů. Tím skončil náš úžasný týden spolu s holandskými studenty a já už netrpělivě čekám a s velikou nervozitou a nadšením se těším na NÁŠ týden v Holandsku, který bude zajisté tak skvělý jako byl tento.

 Veronika Kadeřábková, 7MB

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mirek Smíšek

Mirek Smíšek OBE (2. 2. 1925-19. 5. 2013), český rodák a světově proslulý keramik, studoval po krátký čas na (tehdy Reálném) Gymnáziu Nymburk.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Atentát v Soluni

29. duben 1903

Bulharští atentátníci zničili bombovou náloží soluňskou filiálku Otomanské banky. 

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
16.06.2024

V sobotu 15.6.2024 se naše DofE skupina z kvarty B vydala na dvoudenní expedici do Českého ráje. Všechno to začalo v 8:45 v Nymburce na hlavním nádraží, kde byl sraz. Po delší jízdě motorákem jsme se i přes hlasitý doprovod mladoboleslavských obyvatelek dostali až do Turnova, kde naše expedice započala. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.