Exchange in Morre 16-29/7/2011

Exchange in Morre 16-29/7/2011

Vzpomínáme na prázdniny...

Dne 16. července jsme se my, skupinka sedmi děvčat ze sexty A v doprovodu paní profesorky Trtíkové, vydaly na dvoutýdenní pobyt pořádaný organizací CEMEA do Francie. Cílem naší výměny bylo získat informace o dobrovolnictví a poznat kulturu ostatních zemí (Francie, Itálie, Polska) účastnících se výměny. Účastnilo se většinou 7 lidí ve věku 16-18 let za každou zemi. Hlavním dorozumívacím jazykem byla angličtina. Bydlely jsme ve školícím centru ve vesničce Morre nedaleko Besançonu.

První večer jsme se seznámily s ostatními členy výměny při společenských hrách a vytvořili pravidla, seznámili se s denním programem a organizačními záležitostmi.

Během pobytu se každá země postupně prezentovala ostatním a připravila menu složené z jejich typických jídel.

Měly jsme možnost si prohlédnout město Besançon, pevnost tyčící se nad ním - Citadellu - a projít se místním národním parkem. Mnoho dobrodružství jsme si také užily na kanoích a kajacích. Během ostatních dnů jsme si vybíraly aktivity podle svých zájmů (fotoromán, sport, keramika, ...).

Poslední večer jsme všichni prostřeli slavnostní tabuli, společně se navečeřeli a předali si dárky. S myšlenkou blížícího se odjezdu jsme se snažili si večer a noc co nejvíce užít.

Ráno 29. července jsme se rozloučily a vydaly se TGV do slunné Paříže, kde jsme se prošly po Champs-Elysées, prohlédly si Notre Dame a Vítězný oblouk. V osm hodin se naše letadlo vzneslo zpět do ČR.

Jsme rády, že jsme se projektu mohly zúčastnit a poznaly zajímavé lidi. Naše poděkování patří Renátě Trtíkové, která zajistila hladký průběh našeho putování a pracovníkům organizace CEMEA.

Terez Krupková a Eliška Jánská, 6XA

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek

Významní absolventi

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Svět v roce založení školy

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
04.02.2021

Otevřená věda je otevřená i v této době - covidové pandemii navzdory! S velkou radostí dáváme na vědomí, že do letošního ročníku Otevřené vědy vybrali pracovníci Akademie věd ČR celkem 5 studentů nymburského gymnázia. Tři z nich svou stáž absolvují na Fyzikálním, jedna na Botanickém a jedna na Geofyzikálním ústavu AV ČR.

celý článek
03.02.2021

Před 24 lety zemřel pan Bohumil Hrabal, jehož jméno nese hrdě naše škola. Připomeňte si s námi toto výročí a podívejte se na jeho nesmírně bohatý život a úžasné dílo!

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!