Exchange in Morre 16-29/7/2011

Exchange in Morre 16-29/7/2011

Vzpomínáme na prázdniny...

Dne 16. července jsme se my, skupinka sedmi děvčat ze sexty A v doprovodu paní profesorky Trtíkové, vydaly na dvoutýdenní pobyt pořádaný organizací CEMEA do Francie. Cílem naší výměny bylo získat informace o dobrovolnictví a poznat kulturu ostatních zemí (Francie, Itálie, Polska) účastnících se výměny. Účastnilo se většinou 7 lidí ve věku 16-18 let za každou zemi. Hlavním dorozumívacím jazykem byla angličtina. Bydlely jsme ve školícím centru ve vesničce Morre nedaleko Besançonu.

První večer jsme se seznámily s ostatními členy výměny při společenských hrách a vytvořili pravidla, seznámili se s denním programem a organizačními záležitostmi.

Během pobytu se každá země postupně prezentovala ostatním a připravila menu složené z jejich typických jídel.

Měly jsme možnost si prohlédnout město Besançon, pevnost tyčící se nad ním - Citadellu - a projít se místním národním parkem. Mnoho dobrodružství jsme si také užily na kanoích a kajacích. Během ostatních dnů jsme si vybíraly aktivity podle svých zájmů (fotoromán, sport, keramika, ...).

Poslední večer jsme všichni prostřeli slavnostní tabuli, společně se navečeřeli a předali si dárky. S myšlenkou blížícího se odjezdu jsme se snažili si večer a noc co nejvíce užít.

Ráno 29. července jsme se rozloučily a vydaly se TGV do slunné Paříže, kde jsme se prošly po Champs-Elysées, prohlédly si Notre Dame a Vítězný oblouk. V osm hodin se naše letadlo vzneslo zpět do ČR.

Jsme rády, že jsme se projektu mohly zúčastnit a poznaly zajímavé lidi. Naše poděkování patří Renátě Trtíkové, která zajistila hladký průběh našeho putování a pracovníkům organizace CEMEA.

Terez Krupková a Eliška Jánská, 6XA

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
26.09.2021

Ve čtvrtek 23.9.2021 se do Prahy vypravili i naši francouzštináři z obou septim. Jejich návštěva měla několik cílů. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu