Edison – 1. den

Edison – 1. den

Tento týden se na naší škole koná projekt Edison. Což znamená, že v neděli odpoledne přijeli do Nymburka studenti z různých částí světa a ubytovali se v hostitelských rodinách.

Dnes byli během první hodiny slavnostně přivítáni na školním dvoře. Celý ceremoniál moderovali Václav Berný (česky) a Song Nguen (anglicky). Po úvodním proslovu zástupkyně ředitele paní Drahotové následoval typický český tanec, polka, kterou si připravili žáci 5QA, 5QB, 6XA, 6XB, 1A a 2A ve spolupráci s pí prof. Poprovou. Do kroku jim hrála Barbora Parschová a zpívala 1PB. Poté zahrála školní kapela Huafi v následujícím složení:

Tomáš Pilař – kytara
Ondřej Mikušek – bass kytara
Filip Zajan – bicí
David Touš – klávesy

Jejich hudba rozproudila krev v žilách všech na dvoře a vytvořila neopakovatelný zážitek.

Poté se žáci vrátili do tříd a pokračovali ve výuce. Edisoni se jednu hodinu navzájem poznávali v k tomu vyhrazené učebně a následně měli dvě dvouhodinové přednášky. Po obědě ve školní jídelně následovala procházka Nymburkem, kterou vedl Song Nguyen. Zahraničním studentům ukázal např. Husův sbor, hradby nebo kostel sv. Jiljí. Celá procházka byla zakončena na náměstí Přemyslovců. V noci ještě Edisoni absolvovali zkoušku orientace v Nymburce.

Václav Berný

Fotky z prvního dne...

Aktuální informace

12.10.2020

Od středy 14.10. přechází celá škola na on-line (distanční) výuku, škola bude pro žáky uzavřena. Rozvrhy tříd na nižším gymnáziu se tímto dnem mění, na vyšším gymnáziu platí již zveřejněná verze. Aktuální stav rozvrhu najdete zde.

09.10.2020

Tělocvičny jsou počínaje pondělkem 12/10 uzavřeny pro odpolední a večerní cvičení. Po dobu platnosti mimořádných opatření není provoz možný. 

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Svět v roce založení školy

První číslo Besed Času,

Leden 1903

První číslo Herbenových Besed Času, jež vyšlo pod titulem Slezské číslo

Nejčtenější

27.09.2020

23. září 2020 jsme s panem školníkem připravili k odvozu přes 180 kg kovového odpadu, který studenti a zaměstnanci školy vyseparovali během více než 5 uplynulých let.

celý článek
25.09.2020

V pondělí  21. září vyrazila naše třída 6XB, navzdory počátečním obavám ze zrušení, popřípadě odložení, kurzu, do Rokytnice nad Jizerou, aby zde jako tolik jiných tříd před ní podstoupila pětidenní pobyt inspirovaný geologií. 

celý článek
02.10.2020

Na druhý a bohužel poslední letošní geokurz vyrazila do Rokytnice na přelomu září a října třída druhá A. Protože v pondělí byl státní svátek, kurz byl o den kratší než je obvyklé.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!