Školní futsalová liga - 1. kolo

Školní futsalová liga - 1. kolo

Ve čtvrtek 7. 11. se žáci nižšího gymnázia zůčastnili 1. kola Školní futsalové ligy. Turnaj se konal v hale BIOS na sousední SOŠ a SOU Nymburk. Našimi soupeři byli ZŠ Městec Králové, ZŠ Libice n/Cidlinou a nymburská ZŠ Letců RAF.

Dlouho jsme váhali, zda se do soutěže přihlašovat, neboť mezi žáky nižšího gymnázia mnoho aktivních fotbalistů není. Nakonec se tým okolo Jakubů Klímy a Rejdy dal dohromady a turnaje se zúčastnil. A udělal dobře, ostudu neudělal!

První utkání sehrála Libice n/Cidlinou se ZŠ RAF s těsným výsledkem 5:4. My jsme nastoupili proti ZŠ Městec Králové a doufali v úspěch. Poměrně vyrovnané utkání nakonec rozhodl v závěru dvěma góly Jakub Klíma. Vyhráli jsme 3:1. Podpořeni tímto úspěchem jsme se chtěli poprat o postup do dalšího kola. Klíčové utkání nás čekalo se ZŠ RAF, které jsme bohužel nezvládli. Těsná porážka 1:2 nás připravila o postup. Poslední utkání jsme sehráli s Libicí nad Cidlinou, která byla na turnaji jasně nejsilnější. Výsledek 3:4 pro soupeře ale nebyl žádnou ostudou. Tým Gymnázia Nymburk nakonec skončil na třetí příčce. Všem hráčům patří velká pochvala, neboť naši soupeři disponovali výrazně větším počtem aktivních fotbalistů. 

 

ZŠ Libice nad Cidlinou : ZŠ letců RAF Nymburk   5:4

Gymnázium Nymburk : ZŠ Městec Králové         3:1

ZŠ letců RAF Nymburk : Gymnázium Nymburk    2:1

ZŠ Libice nad Cidlinou : ZŠ Městec Králové        3:3

Gymnázium Nymburk : ZŠ Libice nad Cidlinou    3:4

ZŠ Městec Králové : ZŠ letců RAF Nmyburk        5:0

 

Tabulka:

1. ZŠ Libice n/Cidlinou              3     2  1  0     12:10     7

2. ZŠ Městec Králové                3     1  1  1       9:6       4 

3. Gymnázium Nymburk            3     1  0  2      7:7        3

4. ZŠ letců RAF Nymburk           3     1  0  2      6:11       3

 

Družstvo GNBK:

Zavadil - Goerojo, Nešněra, Pokorný, Jirout, Volák, Holý, Rejda - Klíma, Dědek, Mareš

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

JUDr. Václav Král

JUDr. Václav Král (29. 11. 1926-11. 5. 2021), jeden z nestorů české advokacie, lingvista, cestovatel a spisovatel, významný absolvent Reálného gymnázia v Nymburce v roce 1946, který nikdy na svou střední školu nezanevřel a byl až do své smrti v častém kontaktu jejím současným vedením.

Svět v roce založení školy

Neúspěšná jednání o úředním jazyku

3. leden 1903

Němečtí a čeští poslanci se sešli ve Vídni na konferenci, která měla vyřešit jazykový problém v Čechách. 

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
04.04.2026

Z výjezdu do Berouna na KK Geologické olympiády 2026 jsme přivezli alespoň diplom úspěšného řešitele krajského kola. Medaile se našim nejlepším geologům vyhýbají. Úspěšným řešitelem se stal Filip Kubálek ze 6XB, jehož bodový zisk se ztrátou 1,5 bodu na bronzovou příčku, vystačil na 4. místo mezi soutěžícími ve středoškolské kategorii B v celém Středočeském kraji. Druhou účastnicí z nymburského gymnázia byla primánka Veronika Breu (1PB), benjamínek v kategorii A, kde proti ní stáli především nejlepší kvartáni z různých gymnázií v kraji. Přes zřejmé věkové znevýhodnění uhájila 10. místo z 12 účastníků, což není při první účasti v soutěži, kdy člověk ani dopředu přesně neví, co ho čeká, žádná ostuda.

celý článek